ДАЛИ НЕКОЈ Е НАД ЗАКОНИТЕ : Рашковски и во Струмица повторно без маска на лицето!

Поврзано

(Видео) Цела јавност ја слушна вистината, а СДСМ се обидува повторно да мaнипулира со народот

СДСМ испрати соопштение за објавените нови „бомби“. Иако јавноста имаше можност да слушне што точно кажува екс-премиерот, од неговата...

Зоран Заев е фатен во kpиминал, со него Македонија нема иднина

Зоран Заев и СДСМ ги изневерија земјоделците. Во 2016-та ги лажеа дека ќе им обезбедат загарантиран откуп, загарантирани пазари...

(Видео) 15 јули е референдум дали ќе не биде како држава или не

На 15 не се работи за обични избори како што сме имале како што сме имале случај да гледаме...
- Advertisement -

Анонимни читатели денеска ни испратија неколку фотографии на кои се гледа дека генералниот секретар на владата Драги Рашковски е повторно без маска на лицето.

Генералниот секретар на владата повеќе од очигледно е дека не ги почитува и најгрубо на очиглед на сите ги прекршува одлуките и законите донесени од истата таа влада во која тој е генерален секретар.

Ова не е првпат Рашковски да бидат фатен во јавноста без маска на лицето. Пред извесно време во јавноста се појавија слики на кои јасно се гледаше дека Драги Рашковски во објект во Скопје не носи маска на лицето и исто како и денеска, ги зачуди граѓаните со неговиот однос прекршувајќи ги правилата.

После ова се поставува прашањето колку функционерите од оваа власт ги почитуваат правилата кои сами ги донесоа, а се во насока на заштита на здравјето на граѓаните. Дали функционерите на власта кои деновиве постојано ги гледаме меѓу граѓаѓаните како делат флаери, пакети и што ли уште не, ги носат маските само за сликање, а всушност во реалноста го прават сосем спротивното, а со тоа ставајќи ги во опасност граѓаните со кои контактираат.

Инаку, Драги Рашковски денеска е фотографиран пред добро познатиот струмички трговски центар „Глобал“, објект за кој неговиот шеф Зоран Заев беше амнестиран од бившиот претседател на државата Бранко Црвенковски за криминал од осум милиони евра.

 

Latest News

„Не може да имаме држава, се додека не се открие pекетот и kриминалот кој се става под тепих“

Не може да имаме држава ако овие работи стојат под тепих и не може да имаме функционална држава ако...

Мицкоски: Ќе покажеме дека сме различни

Во гостување во емисијата Заспиј ако можеш, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски рече дека СДСМ цело време збори за враќање на Груевски и ништо...

Мицкоски: Димитров зборува за правда, а во исто време е слуга на човекот кој има две амнестии

Јас чувствувам кај господинот Димитров нервоза уште од самиот почетокот на кампањата. Тој влезе во кампањата со навреда за ВМРО-ДПМНЕ дека било здружение замислете...

Разочарувањето кај народот од политичарите е огромно, бидејќи преку ноќ се збогатија на грбот на народот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа Телевизија истакна дека во Македонија најголемо е разочарувањето во...

Градоначалникот на Дојран повикан во полициja за предизборен пoткyп

Вечер.мк дознава дека на информативен разговор повикан е Анго Ангов, градоначалник на општина Дојран, заради сомневања за изборен поткуп. Нашите извори напоменуваат дека врз основа...

More Articles Like This