September 20, 2020, 7:34 pm

ДАМЈАН МАНЧЕВСКИ ПЛУКАШЕ ПО РАКОМЕТАРИТЕ: Министерот за администрација поплука по ракометарите, молчи за скандалот во МРТ 2!

Поврзано

ПАНДОВ ЗА СЛУЧАЈНАТА СРЕДБА НА ПРУГА СО ДВАЈЦА МИГPAHТИ: Ви завидувам! Вие побргу ќе влезете во Европа од нас!

Вечерва на пат кон дома, кога тргнав да ја преминувам железничката пруга, која патем речено е на дваесетина метри...

ВИДЕО: Би3арен тpeнд се шири на „ТикТок“, лекарите вознемирени

На социјалната мержа „ТикТок“ се појави нов бизарен тренд – децата се снимаат како ги стругаат забите со турпија...

Македонската Северина го „прочуре“ Инстаграм

Нејзиното вистинско име и презиме е Марија Тодоровска, која во светот на естрадата е позната под уметничкото име Марија...
- Advertisement -

Министерот за јавна администрација и информатичко општество Дамјан Манчевски денеска ги нападна Стојанче Стоилов и Борко Ристовски за нивните изјави и гестови со кои јасно кажаа дека се противат на менувањето на името на државата во Северна Македонија, пренесе „Експрес.мк

Иако Манчевски преку пораката сака да прикаже дека се противи на делби тој самиот прави поделби меѓу ракометарите и меѓу граѓаните што ги поддржуваат или напаѓаат.

“Политиката надвор од спортот. Поздрав до репрезентативците – политичари. Доста делби”, напиша Манчевски на Твитер.

Министерот во чија надлежност е и МТВ2 која емитува на албански јазик и која го нападна Столе Стоилов во директен пренос, не кажува ништо за навредите и бојкотот на спортската редакција на МТВ2 кон Стоилов.

На неговата порака Манчевски доби низа одговори.

“Ве боли секој гол на Столе и Кире, и секоја одбрана на Борко. Алергични сте на сакање на својата репрезентација. Нејзините победи се ваши порази. Убаво си кажавте – не ви лежи да сте патриотска партија. Предавничка сте”, се вели во една од пораките.

Останатите пораки кои што не се соодветни за објавување прочитајте ги во твитот:

Latest News

Уште еден силeн зeмјотес на Крит

Грчкиот остров Крит денеска го пoгoди нов зeмјотрес со јачина од 4,5 степени, објави Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар. Зeмјотресот се случил...

Здрав и превкусен појадок што го топи caлото околу стомакот

Ова е еден од најздравите појадоци затоа што во себе содржи витамини и минерали кои го подобруваат изгледот на кожата, го нормализираат метаболизмот и...

Лekaр на Тоkcикологија завршил на Ургентно откако бил нaпaднат од родител на пациент

Попладнево бил нaпaднат дежурниот лeкар на Токсикологија кој завршил со неколку хeматоми и рacекотини по тeлото, објавува Сител. Причина за нaпадот според информациите што ги...

Угостители во знак на пpoтecт kpшea чинии пред зградата на Владата на Косово

Претставници на Здружението на угостители на Косово со kpшење чинии пред зградата на Владата го изpaзија своето нeзадоволство поради недостатокот на институционална поддршка за...

Тачи на средба со Ердоган во Турција

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска го прими во палатата Вахдет во Истанбул претседателот на Приштина, Хашим Тачи, а фотографиите од средбата беа објавени...

More Articles Like This