Дарио пееше „Што е мое ќе си дојде… и си дојде: И него го ставија во калап! (ФОТО)

Поврзано

ЗАБАВА(Видео) Неверојатна сцена: Орел грабна ајкула

Посетителите на плажа во Јужна Каролина присуствувале на речиси неверојатен настан – тие виделе орел што грабнал ајкула од...

Се одлучи дека е доволно за овој живoт – Нaјплoднaтa жена на светот, која рoди 43 деца, реши дека повеќе нема да рaѓa

Мариам Набатанзи (41) од Уганда досега родила дури 43 деца, од кои на петпати четворки, четирипати на свет донела...

Поука: Водел буpен живот и имал многу пари, но на крајот од животот побарал само една работа

Кога ќе помислите дека парите се сѐ во животот, сетете се на оваа приказна… Еден богат човек бил на болничка...

Дарио Панковски со децении е помалку или повеќе активен на македонската сцена. Сега кога вратите му се отворија за да се обиде да направи и регионална кариера, македонскиот пејач одново се обидува да ги препакува најдобрите свои песни и препее на хрватски, за да може „Кроација рекордс“ да му го издаде албумот кој конечно би го претставил во регионот.

Од друга страна, годините минуваат, а македонската поп ѕвезда е оддамна семеен човек, со веќе големи деца, кои наскоро можат да му донесат уште понекоја семејна „титула“ од типот: дедо или свекор… што е нормално. Зашто, како што самиот пее, штом ја најдеш својата „жена за сто или милион години“ сеедно, останатато само по себе доаѓа… А што е твое – ќе си дојде… како што си дојде кај Дарио!

И вака отстрана гледано, изгледа дека највисокиот македонски пејач оддамна е ставен во калап! Ако не до сега – сега сигурно! И тоа спакуван во калап по негова мерка! Отсега и буквално, во калап за правење колачи… Новогодишен афирмативен калап за колачи. Добро не тој, ама неговиот слоган од старо-новата песна: „Што е мое ќе си дојде“!

Ако те бива за правење колачи… како за правење песни. Ако не… повикај пријател(ка)… Или трк во слаткарница!
Извор:вистина.мк

Актуелно

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Повеќе вести