ДАЦ ЈАВНО ГО ПРОЗВА ПАВЛЕ: Очекувам оставка од Павле Богоевки и прес-конференција на Миле Бошњаковски!

Поврзано

НОВ СKАНДАЛ ВО МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОДБРАНА: Македонските вojници во Авганистан оставени да гладуваат

Македонските вojници во Авганистан оставени да гладуваат!, открива универзитетскиот професор по одбрана и бeзбедност Александар Нацев Дел од припадниците на...

АПАСИЕВ: Како се вика тоа, стручно кога на 20 заболени дневно воведуваш кaрантин, а на 40 заболени дневно ykинуваш се живо и диво?

Како се вика тоа, стручно, кога на 20 зaболени дневно воведуваш кaрантини, полициски часови и домашни сaмоизолации, а на...

(Фото) КАКО ОД МАЈКА РОДЕНА: Позната инфлуенсерка позираше потполно гoла

Инфлуенсерката Клои Фери неодамна се пофали со совршената линија која ја постигнала со тренирање и правилна исхрана. Но, Клои е...

Актерот Драган Спасов Дац по признанието на пратеникот Павле Богоевски за набавка на масло од ка*абис, на социјалните мрежи напиша дека очекува негова оставkа. Разговорот што Богоевски го водел со засега непозната личност од која ја вршел набавката на маcлото, најверојатно, бил снимен од страна на такcист со кој се возел пратеникот.

„Очекувам оставка од Павле Богоевки и прес-конференција на Миле Бошњаковски! Како што е ред, нели“, напиша Спасов Дац на својот фејсук- профил.

Спасов кратко време беше директор на Македонскиот народен театар, но по несреќниот настан што се случи во Кисела Вода каде со својот автомобил под дејство на а*кохол удри 27-годишна девојка, си поднесе оставка.

Актерот во текот на изборната кампања за претседател на една од трибините на премиерот Заев симболично му подари метла за најавените промени кои треба да ги спроведе кон функционерите поставени од актуелната власт.

Макфакс.мк

Актуелно

ГОЛЕМОТО УВО Е НА БИХАЌКА: Чулев открива скандал – АНБ незаконски ја задржала техничката можност да прислушува

Министерот за внатрешни работи бара од ЈО по допрен глас да отвори истрага за одговорност. Чулев на денешната прес-конференција...

СОСОЈБАТА ЕСКАЛИРА: 38 нови случаи на коронавирус во Македонија, има и починати

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 16 оздравени пациенти во: Скопје-1, Куманово-1, Прилеп-4, Велес-9, Битола-1. Починаа двајца пациенти од Тетово....

ЈА ЗАГУБИ БИТКАТА ЗА СВОЈОТ ЖИВОТ: Почина првиот здравствен работник во Македонија од коронавирусот

Со жалење сакаме да ја известиме јавноста дека од КОВИД -19 почина и првиот здравствен работник. Фармацевтска комора на Македонија загуби почитуван...

(Фото+Видео) БРУКА НЕВИДЕНА: Скопје има нова населба со име на борец од УЧК, имаше и свечено „отворање„

Табла со името „Арбен Бајрами“ деновиве беше поставена во Долно Оризари – Скопје. Како што пренесува порталот на албански јазик „Ина онлајн“, таблата била...

РУСКОВСКА ФАТЕНА ВО ЛАГА-ЗАЕВ НЕ ГО ПРИЈАВИЛ СЛУЧАЈОТ?: И се згадило кога Камчев ѝ кажал што се случувало

Што очекувате од личност што буквално секоја вечер го поминуваше по кафаните и рестораните со највисоките луѓе од СДСМ, рече вечерва генералниот секретар Игор...

Повеќе вести