ДАЦ ЈАВНО ГО ПРОЗВА ПАВЛЕ: Очекувам оставка од Павле Богоевки и прес-конференција на Миле Бошњаковски!

  • May 15, 2019

Актерот Драган Спасов Дац по признанието на пратеникот Павле Богоевски за набавка на масло од ка*абис, на социјалните мрежи напиша дека очекува негова оставkа. Разговорот што Богоевски го водел со засега непозната личност од која ја вршел набавката на маcлото, најверојатно, бил снимен од страна на такcист со кој се возел пратеникот.

„Очекувам оставка од Павле Богоевки и прес-конференција на Миле Бошњаковски! Како што е ред, нели“, напиша Спасов Дац на својот фејсук- профил.

Спасов кратко време беше директор на Македонскиот народен театар, но по несреќниот настан што се случи во Кисела Вода каде со својот автомобил под дејство на а*кохол удри 27-годишна девојка, си поднесе оставка.

Актерот во текот на изборната кампања за претседател на една од трибините на премиерот Заев симболично му подари метла за најавените промени кои треба да ги спроведе кон функционерите поставени од актуелната власт.

Макфакс.мк

Претходно «
Следно »