ДАЧИЌ РАСПАЛИ ПО ЗАЕВ: Зошто го напаѓаш само Вучиќ, а не Хашим Тачи и Еди Рама

Поврзано

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по...

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГО ДЕМАНТИРА ФИЛИПЧЕ ЗА СОСТОЈБАТА ВО ГРАДОТ: Во Дебар подолго време не се направени тестирања за Ковид-19, не може да знаеме дали има...

Градоначалникот на Дебар, Хекуран Дука, кој раководи и со општинскиот Оперативен штаб на денешната прес-конференција информира дека во Дебар...

СТУДЕНТИТЕ PEBОЛТИРАНИ: Бараат продолжување на роковите за полагање и зaпишување семестар бидејќи домовите остануваат зaтворени

По објавувањето на информацијата дека студентските домови нема да се отворат, Универзитетското студентско образование-УКИМ објави: Почитувани студенти, Според најновите информации студентските...

Дачиќ смета дека Вучиќ и владата на Србија не заслужуваат ваков брутален и скандалозен напад од страна на претендентот за местото македонски премиер.

482161-dachikj-sozdavanje-na-golema-albanija-e-zaednichka-ideoloshka-platforma-na-site-albanci

 

Српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ распали по пратеникот на СДСМ, Зоран Заев, откако тој во скандалозното интервју за српски „Курир“ го обвини премиерот Александар Вучиќ дека спроведува националистичка политика и дека неговата политика е слична на онаа на Никола Груевски во Македонија.

Дачиќ смета дека Вучиќ и владата на Србија не заслужуваат ваков брутален и скандалозен напад од страна на претендентот за местото македонски премиер.

– Зошто Заев не ги напаѓа Рама и Тачи, туку Вучиќ? Не е тој толку наивен за да не знае дека концептот на ‘голема Албанија’ не е комплетен без Скопје“, навел Дачиќ во писмената изјава испратена до агенцијата Танјуг.

Актуелно

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по...

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно од последните рочишта за случајот...

ЗАЕВ ГО СПАСУВАЛ МИЈАЛКОВ И ГО РУШЕЛ СЈО: Бојан Јовановски „бомбардираше“ во судот – како Заев „купувал“ пратеници и го вадел Мијалков од затвор

Средбата која што се случила помеѓу Зоран Заев и Јордан Камчев се случила на 02.април, а Камчев го снимал и Зоран Заев,  а за...

ВИЦЕТО БАРАЛ БОКИ 13 ДА ОСТАНЕ ВО ПРИТВОР, МАКАР И ДА УМРЕ: Заев земал милион евра за да притисне за одлука на Врховен суд?!

Јордан Камчев се исплашил од „педерот“ Боки 13, види мајката - силниот Камчев, па ми дал милион евра. Тој можеби дал, дал милион евра, можеби...

ВИДЕЛА, НЕ ВИДЕЛА, ЗАЕВ БИЛ, КАМЧЕВ БИЛ: Боки 13 ја направи Русковска пуздер во завршните зборови

Вилма Русковска се шетала како „Мечка Божана“ од медиум на медиум откако го уапсила Боки 13. Јовановски објаснуваше и едно нејзино гостување на „Канал...

Повеќе вести