September 29, 2020, 11:05 am

„ДА ВИ ОБЈАСНАМ КОЛКУ Е ЗАБЕГАНА РАБОТАТА“: Две спротивни пресуди за еден ист судски случај на два Апелациони суда!

Поврзано

Разбра некој која е штетата за државата од набавката на Мерцедесот?

Универзитетскиот професот Жидас Даскаловски на Фејсбук по потврдата на затворската казна за поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска...

Мижите и се ситите на нeпрaвдaта врз Јанкуловска, ама аплаудирате на kpиминал и kopупција овие две години

Сите што мижите и се ситите на нeправда каде што Гордана Јанкулоска е ставена во затвop за Мерцедес набавен...

Еве зошто не е дел од ВМРО-ДПМНЕ: Поповски барал партијата да се откаже од уставобранителите

Кристијан Јандриоски, на фејсбук коментираше за Никола Поповски, кој дал оставка ИК на ВМРО-ДПМНЕ бидејќи партијата не сакала да...
- Advertisement -

Еве, да ви објаснам попластично оти нашата Република не може да пркне ради корумпираното и неспособно СУДСТВО…

Во македонската судска пракса постојат две спротивни пресуди за еден ист судски случај на два Апелациони суда!
И тоа, другарчиња, уопште не е најголемиот проблем. Најголемиот проблем е што Врховниот суд на РМ ги има ПОТВРДЕНО и двете пресуди кои се контрадикторни една на друга <3 <3 <3

p.s. Сега сфаќате ли колку е забегана работава?, пишува на својот профил на Фејсбук Димитар Апасиев, професор по право на државниот универзитет „Гоце Делчев“ од Штип.

Latest News

Царовска: Учебната година ќе почне организирана, но со голем број предизвици

Со голем број предизвици ќе започне новата учебна година, вели министерката за образование, Миле Царовска. Посочи дека во моментот...

Добрила Кацарска предложена за Уставен судијa: Сите 12 членови на Судскиот совет едногласно го поддржале предлогот

Судијката од Кривичниот суд Добрила Кацарска е предложена за Уставен судија, дознава „Сител“. Сите 12 членови на Судскиот совет едногласно го поддржале предлогот таа...

Заев се откажа од Егејците, а сега положува цвеќе на децата жртви на Граѓанската војна во Грција

Да се откажеш од македонско малцинство во Грција, а потоа да положиш цвеќе и да држиш говор пред споменик посветен на децата бегалци од...

Груевски: Заев има однапред дадено инструкции да бидеме осудени за протестите пред Центар

Нема правда во Македонија. Неправдите растат секојдневно. Ги има многу и се повеќе а дел од нив е и политичкиот прогон кој не запре...

Ја почастија: Добрила Кацарска предложена за уставен судија

Судскиот совет одлучи да ја предложи судијката Добрила Кацарска за нов Уставен судија. Сите 12 членови го поддржа предлогот. Предлогот ќе биде препратен до Собрание...

More Articles Like This