December 4, 2020, 6:26 am

ДА ГИ ЗАШТИТИМЕ НАШИТЕ ДЕЦА ОД ПЕДОФИЛИЈА: СДС се обидува да ја легализира педофилијата, мораме да ги заштитиме децата од криминалци!

Поврзано

Андоновска: Власта печали на маката на граѓаните и тестовите ги наплаќаат по огромни цени, термин и резултати се чекаат со денови

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Заспиј ако можеш” гостуваше членот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ и стоматолог др....

Гpчки вecник откpивa: Бyгapcки авиoни ќе го чувaaт мaкeдонcкото нeбo

Грчкиот весник „Катимерини“ пишува дека Македонија и Бугарија преговараат за вклучување и на источниот сосед во чувањето на македонското...

Ивo Инџeв: Избpaвме да го гaзиme нajcлабиот coceд

Бидејќи ги решивме сите спорови и прашања од нашата сопствена историја,тргнавме кон решавање на историски спорови со соседите. Но,...
- Advertisement -

Откако во јавноста излезе текстот на Никола Шиндре , во кој тој ја релативизира педофилијата, кој наиде на поддршка кај голем број соросоиди и поддржувачи на СДСМ и по панел дискусијата во МКЦ насловена ” Вечер на раскажување квир приказни” дел од настанот Skopje pride weekend 2017 кој беше отворен од страна на министерот за култура Алаѓозоски, а на кој тема беше ЛГБТ заедницата и педофилијата, се јавија и експертите со миселење.

Светски реномираниот невропсихијатар, др. Горазд Росоклија, на својот фејсбук профил напиша:

[kopa_block_quote class=”e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″]Педофилите се или криминалци кои ја отслужиле казната или неосудени криминалци чие злодело останало неоткриено.
.
Луѓето со педофилски пулсии се потенцијални криминалци кои можат да повредат дете. Можат да побараат третман или да направат злодело. Тие го прават изборот, не општеството.
.
Основна обврска на секое општество е да ги заштити своите деца, највулнерабилната група во општеството.
.
Заштитата на детето е над граѓанското право на педофилот според одлуката на Врховниот суд на САД во врска со законот на Меган Канка ( девојче силувано и убиено од осудуван педофил)[/kopa_block_quote]

 

12 КОМЕНТАРИ

Latest News

Снoyден пoкaжа лавовcко cpце со пopaката до Tpaмп: Помилyвaj го Acaнж нe мeнe, спacи го нeгoвиoт живoт

Поранешниот американски разузнавач покажа какво лавовско срце има впрочем тој со последниот свој Твитер статус во кој испрати порака...

Словенија започнува масовно тeстирање со aнтигeни тестови за да се идeнтификуваат асимптоматските случаи

Владата на Словенија нарачала 1,5 милиони брзи антигени тестови за коронавирус, кои треба да започнат да се користат оваа година, рече министерот за здравство...

Андоновска: Власта печали на маката на граѓаните и тестовите ги наплаќаат по огромни цени, термин и резултати се чекаат со денови

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Заспиј ако можеш” гостуваше членот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ и стоматолог др. Марија Андоновска, која зборуваше за...

Вечерва снег и магла на Попова Шапка

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено со умерен интензитет, по наместа влажни коловози. Врнежи од слаб снег се бележат на Попова Шапка, но во...

Гpчки вecник откpивa: Бyгapcки авиoни ќе го чувaaт мaкeдонcкото нeбo

Грчкиот весник „Катимерини“ пишува дека Македонија и Бугарија преговараат за вклучување и на источниот сосед во чувањето на македонското небо како дел од напорите...

More Articles Like This