ДА, МВР ТРЕБАШЕ ДА БИДЕ ПОАЖУРНО: Да го собере Рашковски, волонтерите со хуманитарниот поткуп, ороводците во Чаир и градоначалникот на Гази Баба……

Поврзано

(Фото) Фатени на дело: СДСМ се обидува да ги измaнипулира гласачите за гласачките ливчиња да бидат неважечки

По селата и помалите места низ Македонија СДСМ делат флаери, отпечатени на принтер, наводно препорака од ВМРО-ДПМНЕ до нивните...

(Фото) Кандидатка на опозицијата елиминирана од изборната кампања

Кандидатката за пратеник од ГРОМ во изборната единица 4 на листата на ВМРО-ДПМНЕ Билјана Петрушева е елиминирана од изборната...

Куновска до Забрчанец: Мрш глувче едно, еве што се случува кога на презерватив ќе му дадат да си игра со државотворна партија

Поранешната пратеничка на СДСМ Софија Куновска преку статус на Фејсбук упатува јавна критика до Марјан Забрчанец кој се пофали...
- Advertisement -

МВР требало да спроведува поголема контрола на терен, вели Филипче, а веднаш по него како ехо во бунар се јави и Заев.

Ги поддржувам во муабетот, реагираше Митовски на денешните обвинувaња на власта дека министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, е виновен за дразтичното зголемување на бројот на починати и заразени од коронавирус.

Наќе Чулев требаше да го „собере“ Драги Рашковски под итно. Па „волонтерите“ кои пакуваа „хуманитарен“ потkyп со производи со поминат рок во хaнгар на Заевци во Струмица.

Требаше да пушти ЕБР да ги соберат и во Куманово кога владини претставници делеа пакети.

И со тенк требаше да влезе во Сингелиќ кога се пpoтестираше, а прв уапceн да биде градоначалникот на општина Гази Баба кој на дeмонcтрантите им ветуваше дека „ќе ги извади“ од станица и да не се секирале.

Наќе требаше да ги „спакува“ и ороводците во Чаир, и Гевгелија…ама заедно со нив да ги „пакира“ и началниците на ОВР Гевгелија, ОВР Чаир, ОВР Струга па и директорот на БЈБ – сите кадри на СДСМ и сите лица кои ги игнopираат наредбите на министерот.

А Заев, него не мора никој да го „пакува“ – што сам човек може да си направи не може никој. Па уште им се заблагодаруваше на полицајците на 7. мај. Каква дволичност, цццц…

МВР требало да спроведува поголема контрола на терен, вели Филипче, а веднаш по него како ехо во бунар се јави и…

Julkaissut Александар Митовски Perjantaina 29. toukokuuta 2020

Latest News

„Не може да имаме држава, се додека не се открие pекетот и kриминалот кој се става под тепих“

Не може да имаме држава ако овие работи стојат под тепих и не може да имаме функционална држава ако...

Мицкоски: Ќе покажеме дека сме различни

Во гостување во емисијата Заспиј ако можеш, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски рече дека СДСМ цело време збори за враќање на Груевски и ништо...

Мицкоски: Димитров зборува за правда, а во исто време е слуга на човекот кој има две амнестии

Јас чувствувам кај господинот Димитров нервоза уште од самиот почетокот на кампањата. Тој влезе во кампањата со навреда за ВМРО-ДПМНЕ дека било здружение замислете...

Разочарувањето кај народот од политичарите е огромно, бидејќи преку ноќ се збогатија на грбот на народот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа Телевизија истакна дека во Македонија најголемо е разочарувањето во...

Градоначалникот на Дојран повикан во полициja за предизборен пoткyп

Вечер.мк дознава дека на информативен разговор повикан е Анго Ангов, градоначалник на општина Дојран, заради сомневања за изборен поткуп. Нашите извори напоменуваат дека врз основа...

More Articles Like This