August 11, 2020, 10:38 am

Да не дозволиме да ставиме клуч на нашите домашни компании, туку директно да им помагаме

Поврзано

Филипче за кopoна летот за Финска, најголем дел од патниците патувале со косовски пасош

Венко Филипче на социјалните мрежи го објасни случајот за заболените со Ковид-19 стигнале во турку со лет до Финска. Во...

(Видео) Oвa е пpичинaтa за oбидoт за aтeнтaт врз американскиот претседател

Верувале или најголемиот удел во фармацевтската индустрија на САД е во Кина и Индија и го зголемува нивниот БДП. Фармацевтскиот...

Ќе лeжaт зaтвop: На газдите кои зeмaa cyбвeнции, а не дaдoа плaти им се зaкaнyвa зaтвop

Сопствениците на компаниите што добија субвенции од државата за надминување на кризата со коронавирусот ќе мора да ги вратат...
- Advertisement -

Има многу луѓе кои се засегнати со проблеми, во економската фела има луѓе кои гледаат како да ги затворат бизнисите, да ги променат со нешто друго или да си заминат од овде. Да не дозволиме да ставиме клуч на нашите домашни компании, туку директно да им помагаме.

Ова денеска го истакна носителот на листа во ИЕ 2 од ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски кој беше во посета на Куманово.

-Во посета сум на еден спортски комплекс во Куманово каде имаме можност да разговараме со спортските работници. Тука со мене е и Борко Ристовски да ни помогне во делот на програмата и презентирање на секој проект кој го имаме предвидено за младите, но и за спортистите. Доаѓа време за спортот, за тоа како дополнителен еден денар да одвоиме од акцизата директно за спортот и да вложуваме во нови капитални инфраструктурни проекти. Спортот мора да биде на највисоко ниво во Македонија, нагласи Мисајловски.

Latest News

Филипче за кopoна летот за Финска, најголем дел од патниците патувале со косовски пасош

Венко Филипче на социјалните мрежи го објасни случајот за заболените со Ковид-19 стигнале во турку со лет до Финска. Во...

Доколку Заев успее да го “кyпи” ДУИ за влада, тоа ќе биде дokaз дека не вредат ни пет пари

Од лош политичар не можеш да очекуваш добро решение, а од човек како Зоран Заев кој во политикава како да влегол директно од пазарџиска...

(Видео) Oвa е пpичинaтa за oбидoт за aтeнтaт врз американскиот претседател

Верувале или најголемиот удел во фармацевтската индустрија на САД е во Кина и Индија и го зголемува нивниот БДП. Фармацевтскиот пазар ќе достигне 1170 милијарди...

Ќе лeжaт зaтвop: На газдите кои зeмaa cyбвeнции, а не дaдoа плaти им се зaкaнyвa зaтвop

Сопствениците на компаниите што добија субвенции од државата за надминување на кризата со коронавирусот ќе мора да ги вратат парите, а ако се следи...

Уaпceнo младо момче – Пoлициjaтa пронашла мapихyaнa кај него

На 10.08.2020 во 22.10 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул. „Иван Хаџиниколов“ го лишиле од слобода Д.С.(22) од Скопје, затоа што при...

More Articles Like This