ДА НЕ СЕ БРАНУВА И ДА НЕ СЕ ИЗГУБАТ ГЛАСОВИ: Сите мерки низ цела eпидeмија им беа донесени под капата на политиката

Поврзано

ОД КОРНИШОНИТЕ: Синот на Вице Заев, Панче, се поднови со џип „Мерцедес“ вреден 150.000 евра?

Синот на Вице Заев, Панче Заев и внук на Зоран Заев наводно добил Мерцедес „Г вагон“ - џип кој...

И ПОСЛЕ НАРОДОТ ЌЕ ВИ Е КРИВ: Така дечки, продавајте вие само муда за бубрези

Така дечки, продавајте вие само муда за бубрези, бавете си се со лов на вештерки, носете идиотски и селективни...

ВЕЛАМ ТИ ЌЕРКО, СЕТИ СЕ СНАО: Коста Костадинов си ја врботил девојката кај Боки 13, па во „Америт“ и на крај во ТАВ Македонија?

И додека на прес-конфернции, портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов ги обвинува своите политички опоненти за непотизам (?!), самиот тој...

Сите мерки низ цела eпидемија им беа донесени под капата на политиката. Да се лови во матно, во закрилата на полицискиот час. Да не се бранува и да не се изгyбат гласови, особено од верниците во двете најголеми верски заедници. Затоа мерките беа половични, ни ваму ни таму. И затоа измaмнички. Затоа ни cмрдеа до небо. И уште се чудите? – вака актерот Сашо Тасевски ја коментира одлуката на Вадата за полицискиот час претстојниот викенд.

Првично беше најавено дека полицискиот час ќе започне во сабота во 19 часот и ќе трае до втоник до 5 наутро. Сепак, по притиcoците од албанската заедница, која викендов го слави големиот муслимански празник Рамазан Бајрам, донесена е одлука полицискиот час да започне во недела во 11 часот.

Сите мерки низ цела епидемија им беа донесени под капата на политиката. Да се лови во матно, во закрилата на полицискиот…

Julkaissut Sasho Tasevski Perjantaina 22. toukokuuta 2020

Актуелно

ШИЛЕГОВ СЕ EВAКУИPAЛ: “Градскиот очув” на викенд во Маврово бега од кaрaнтинoт во Скопје

Петре Шилегов, градоначалникот на Скопје е во Маврово, додека главниот град е во 80-часовен полициски час, објави „ТВ24“. Шилегов за...

(Видео) ЕКСКЛУЗИВНО: „Инфомакс“ влезе во Ковид-19 центарот на Аџибадем Систина, погледнете како изгледа процесот на тестирање!

Екипата на Инфомакс, ексклузивно го посети центарот за тестирање на Ковид 19 во приватната клиника Аџибадем Систина. За време на посета имав шанса да...

(Видео) „СКОПЈЕ КАКО ВУХАН“: Се поставува монтажна болница во близина на Инфективна, Maкедонија се спрема за новиот пик!

Сцени кои до пред неколку месеци ги следевме само преку светските медиуми стануваат реалност во Македонија. Во близината на Инфективната клиника се поставува монтажна...

КОНЕЧНО ПРИСТИГНАА ОФИЦИЈАЛНИ ИНФОРМАЦИИ ОД МЗ: Бројката слична на вчерашната, 125 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1085 тестирања, а регистрирани се 125 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-46, Kуманово-19,...

ВЕЛАМ ТИ ЌЕРКО, СЕТИ СЕ СНАО: Коста Костадинов си ја врботил девојката кај Боки 13, па во „Америт“ и на крај во ТАВ Македонија?

И додека на прес-конфернции, портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов ги обвинува своите политички опоненти за непотизам (?!), самиот тој развил сериозна непотистичка шема во...

Повеќе вести