ДА НЕ СЕ ЧУДИТЕ ЗОШТО ГУБИТЕ: СДСМ тргна по паметот на „шарените“

Поврзано

НАРОДОТ ИМ Е КРИВ: Нeспособноста на СДСМ за која сега винoвни се граѓаните кои ги затворија како во притвop два месеци дома ќе не...

Македонија под власта на СДСМ има најлоши резултати во бopбата против коронавирусот Власта не треба да ја бара вината кај...

ЈА ПРОДАДЕ ЗЕМЈАТА: Заев ги прифаќа барањата на Бугарија за уkинување на македонската историја

Факти на денот според ВМРО-ДПМНЕ: 1. Главен актер во случајот Реkeт е Зоран Заев. 2. Со барањето брзи избори Заев ќе...

МУ СЕ ИЗМЕШАА БРОЈКИТЕ: Розевите очила на Заев ја дуплираат платата на докторите

На лидерот на СДСМ, Зоран Заев му се измешаа бројките за платите на медицинскиот кадар. Според Заев во периодот...

Директорот на ПОЦ и претседател на општинската организација на СДСМ Центар, Саша Богдановиќ како и многу пати до сега се стави во функција на Шарените платеници и хулигани и го повика своето членство и функционерите на СДСМ на протест пред Собранието на Република Македонија.
srbce-sdsm-povik-protest-1

Читател на порталот Журнал.нет до нашта редакција ни испрати „принт-скрин“ од пораката која што Саша Богдановиќ – Србче (инаку познат во јавноста како најскапо платениот директор во државата со енормно големата плата од 2.000 евра, како и по трошење на пари од граѓаните за огромни сметки и лумпување по кафани) денеска ја праќал на членови и функционери од СДСМ преку која повикува на протест пред Собранието на Република Македонија за поддршка на некадарната и неписмена Катица Јанева и пералницата за пари на членовите на СДСМ – пучистичката и неуставна банда, СЈО.

srbce-sdsm-povik-protest

Вчера во функција на главен стратег на опозициската СДСМ се јави и Саше Ивановски – Политико кој преку својот портал ги повика опозиционерите на протести кои треба да ги организира Шарената револуција.
sase-politiko

Во предходните протести и дивеења вандалите и хулиганите од СДСМ и СОРОС нанесоа штета на државата од над 250 илјади евра. Дали и во овој протест „Шарените платеници“ ќе продолжат со својата деструктивност и уништување останува да видиме.

Сепак, голем дел од постарите структури на СДСМ изразуваат негодување околу повиците за протест. Опозицискиот колумнист Ивор Мицковски пак, ги нарече дунстери оние кои глумат лудило, оние кои би протестирале утре.
ivor

Повикот за протест, пак, наиде на голем потсмев на социјалните мрежи.
cvetin

Актуелно

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате...

СКАРАНИ СО ЛОГИКА, ОЧИГЛЕДНО ГИ СОВЕТУВА ЗАЕВ: Поради непочитување на мерките Комисијата за заразни болести препорача укинување на полицискиот час

Поради непочитување на мерките за заштита од коронавирус во државата, Комисијата за заразни болести ѝ препорачува на Владата укинување на полицискиот час, отворање на...

СКОПЈЕ ЕПИЦЕНТАР НА ЗАРАЗАТА: 16 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 14 оздравени пациенти во: Скопје-3 и Тетово-11. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни...

РУСКОСКА: Јанева ја избра страната на злoтo, торбата Луј Витон завршила кај родителите на Јовановски

Катица Јанева уште е во филмот на Чарлиевите Ангели, со овије зборови обвинителката Вилма Рускоска, ги почна завршните зборови за предметот „Рекет“. Според неа, Јанева...

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата земја, наведувајќи неколку држави во...

Повеќе вести