May 14, 2021, 2:15 am

Двајца кичевчани пpoвалиле кај постара жена, ја пpeтепале и ја огpaбиле

Поврзано

- Advertisement -

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против Е.А.(25) од Кичево и против М.Д.(28) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „разбојништво” и „тешка кражба”. Пријавените, на 08.02.2021 насилно влегле во домот на Р.С.(72) од Кичево, физички ја нападнале и ѝ одзеле накит.

Latest News

Власта во паника: СДСМ барале гасење на сигналот за интервјуто на Николоски

На половина од програмата која во дадениот момент имаше огромна гледаност и на социјалните мрежи одеднаш се „замрзна“. Вечерва емисијата...

More Articles Like This