October 20, 2021, 5:16 pm

Двајца наши сограѓани ја загубиja битkaта со виpycoт, 10 нови случаи

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во последните 24 часа се направени 2.473 тестирања, а регистрирани се 10 нови случаи на КОВИД-19:

Скопје – 7

• Прилеп , Тетово и Струга – по 1.

Пријавени се две починати лица од: Гостивар (67г) и Тетово (62г).

Регистрирани сe 16 оздравени пациенти од:
• Тетово – 10
• Скопје и Гостивар – по 2
• Прилеп и Штип – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 955.617 тестирања на Ковид-19.

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 156.086 бројката на оздравени пациенти е 150.295, на починати е 5.491, а бројот на активни случаи изнесува 300

Latest News

Паниka во американска вoeна база во Мериленд поради бomба и opужен нaпaд

Базата на военоморските сили на САД во Бетесда, Мериленд, е затворена поради примена анонимна закана за поставена експлозивна направа,...

More Articles Like This