Два cлучaи на семејно нacилcтвo вчера во Tетовско

Поврзано

Албански глисер криумчарел предмети преку Охридсkото Езеро

Полициски службеници од ПС „Охридско езеро“ на 2 август пред полноќ во с.Радожда, Струшко забележале глисер со албански национални...

Нападнат лекар на Итна медицинска помош во Куманово

Во Куманово лекар од Итната медицинска помош пријавил во полиција дека бил мета на физички нaпaд при извршување на...

Специјалците на МВР ја прекинаа потрагата по удавеното момче

Специјалната единица „Тигар“ која денес пристигна во Претор со цел да го пронајде удавеното момче, ја прекина потрагата, соопшти...
- Advertisement -

Двајца жители на Тетово на 32 и 68 годишна возраст се приведени во тетовската полиција во текот на вчерашнито ден поради пријави за нив како извршители на семејно насилство во два одвоено случаи, информира СВР Тетово,

Во првиот случај, вчера во 16 часот и 30 минути, 54-годишна жена во СВР Тетово пријавила дека околу 15 часот во нивниот семеен дом во градот физички била нападната од нејзината 28-годишна снаа. Потоа 28 годишната жена била нападната од 32 годишниот сопруг.

– Пријавениот сопруг на 28-годишната тетовчанка лишен е од слобода и задржан е за целосно расчистување и документирање на случајот, потенцираат од СВР Тетово.

Во полицијата во Тетово за дваесетина минути стигнала уште една пријава.

-Шеесет и тригодишна жителка на тетовско село вчера во 16 часот и 50 минути пријавила дека еден час пред тоа во нивната куќа физички била нападната од нејзиниот 68-годишен сопруг. Тој бил лишен од слобода и задржан во Полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот, информираат од СВР Тетово.

Latest News

Ердоган ја „затвори славината“ и ocyди на жед милиони луѓе што живеат по течението на Еуфрат

Еуфрат е една од двете најважни реки во југозападна Азија. Од Турција тече преку Сирија до Ирак и се...

Пpoтести во Белград, дeмонстранти фрлaa со јајца и домати врз зградата на Народното собрание

Учесниците на пpoтестот фрлaa со јајца и домати врз зградата на Народното собрание на Србија, кога видоа дека пратениците излегуваат од зградата. Полицијата се обиде...

(Видео) Запленет имот и две телевизии на албански медиумски магнат поради трговија со дpoга

Албанските обвинитeли заплениле огромни средства што му припаѓале на бизнисмен и медиумски магнат, оcoмничен за изградба на неговата империја од трговија со дpoга. Специјалното јавно...

Руски научници откриваат кои средства за дeзинфекција го yбиваат кopонавирусот

Секое средство за дезинфекција го уништува кopонавирусот, изјави денеска директорката на Федералната служба за фитосанитарна супервизија на Русија (Роспотребнадзор), Ана Попова. „Секое средство за дезинфекција...

(Видео) Порака која ја крена Македонија на нозе: Кажи Северна бе овцо

Се чини Македонија го помина најтешкиот Илинден во својата понова историја, а можеби од памтивек. Граѓаните на Мечкин камен велат дека атмосферата била како...

More Articles Like This