December 9, 2021, 11:30 am

Двегодишно девојче во Германија по гpeшка вakцинирано против koвид

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во Германија деветгодишно девојче по грешка беше вакцинирано против вирусот корона, а детето се чувствува добро.

Според изјавата на полицијата во центарот за вакцинација во Бобинген, во областа Аугсбург, вакцинирано е дете, чиј татко поднел пријава.

Во тек е истрага, која според „Аугсбургер алгемајне“ треба да утврди како детето ја примило вакцината.

Latest News

Американски сенатор pacпали по „демократскиот самит“ на Бајден – ја спомена и Македонија: За Вашингтон, демократијата значи „ти избираш кого ние ќе ти кажеме...

На 9-10 декември, претседателот Бајден ќе претседава со онлајн „Самит за демократија“, кој тврди дека „ќе ги собере лидерите...

More Articles Like This