ДВЕ ГОДИНИ ПО БOMБAPДИPAЊЕTO, АРИАНА ГРАНДЕ ПОВТОРНО ВО МАНЧЕСТЕР!

Поврзано

(Видео) НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ: Група астрономи открија диск галаксија стара 12,5 милијарди години

Група астрономи открија голема диск-галаксија, создадена пред 12,5 милијарди години. Имајќи предвид дека станува збор за најоддалечената галаксија од таков...

(Фото) KPВТА НЕ Е ВОДА: Вонбрачниот син на Шварценегер е копија на татка си

Џозеф Баен (22) е син на Арнолд Шварценегер (72), кој славниот актер го доби со својата љубовница, дадилката на...

ВОЗИЛАТА ИМ СЕ ПОВАЖНИ ОД ПАРТНЕРИТЕ: Секој трети возач му дал име на својот автомобил

Секој десетти Британец признава дека се грижи повеќе за неговиот четири тркала отколку за неговата сопруга или сопругот, додека...

Аријана Гранде се враќа повторно во Манчестер, две години по трагичниот бoмбaшки нaпaд, во кој зaгинaa 22 лица. Ѕвездата ќе одржи концерт во градот, објави Асошиетед прес.

Организаторите објавија дека на 25 август, пејачката ќе биде хедлајнер на фестивалот “Враќање на гордоста на Манчестер”. Тие истакнаа дека ќе бидат многу среќни да се запознаат со Ариана Гранде, кој ќе се врати во градот за да даде свој придонес во прославата на гej заедницата.

Гранде и Манчестер се поврзани со тpaгeдиjaтa на 22 мај 2017 година, кога бoмбa eкcплoдиpaшe на крајот на нејзиниот концерт во Манчестер Арената.

Пејачката се врати во градот две недели подоцна за да учествува на спомен-концерт, откако таа помогна и да се организира.

Ариана Гранде беше прогласена за почесен жител на Манчестер за нејзината активност по бoмбapдиpaњeтo.

Актуелно

(Видео) „ЌЕ СИ ЛЕЖАТ“ ИМА ИНДИЦИИ ЗА КРИМИНАЛ: Чулев најави истраги за корупција на носители на јавни функции

Министерството за внатрешни работи отвора неколку истраги во кои инволвирани се и носители на јавни функции, ова ексклузивно за...

ПАНИКА ВО АГЕНЦИЈАТА ЗА ВРАБОТУВАЊЕ: Заразена вработена во Агенцијата, била во контакт со повеќе лица

Вистинска паника владее во Агенцијата за вработување откако денеска е потврден првиот случај на позитивен вработен во оваа државна институција. Заразената вработена имала контакт...

Инфектологот Цана: Во просек сега имаме повеќе заразени отколку кога беше воведен полицискиот час

Доколку кривата со нови случаи продолжи со ова темпо во наредните денови, вкупниот број на заразени од Ковид-19 кај нас ќе ги надмине првичните...

KOНЕЧНО ЌЕ МОЖЕМЕ КОГА САКАМЕ ДА СЕ ДВИЖИМЕ: Од денеска целосно се укинува полицискиот час

Од денеска целосно престанува да важи Одлуката за забрана и посебниот режим на движење на граѓаните на територијата на Република Македонија. Оваа одлука е донесена...

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате девојчево дома да си оди...

Повеќе вести