ДВЕ ГОДИНИ СЕ ПРЕДУПРЕДУВА И ОБЈАВУВА: Плановите на Катица и Заев се познати, не ексклузивни!

Поврзано

Плажите во хрватска нeбeзбeдни?

Kaпачите снимиле несекојдневна глетка на плажата Бокулја во Сливница, Задарска жупанија. Во Велебитскиот канал се појавил огромен кит кој се...

Резултати од анкети за изборите може да се објавуваат најдоцна до 9 јули

Најдоцна до 24 часот на 9 јули може да се објавуваат резултати од испитувања на јавното мислење во врска...

Tрамп: Со масkа изгледам како Осамениот ренџер

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој долго време одбиваше да носи маска во јавност го смени ставот истакнувајќи дека мисли...

Две години, слободните медиуми и новинари предупредуваат на сценаријата на „чадорот“, на опасностите од вмешувањето на странскиот фактор кој резултираше со нов рамковен договор во овој случај „Пржински“, кој беше основа за формирање на неуставната институција СЈО која ден денес се обидува да го поткопа безбедносниот систем, да предизвика тензии и да работи во корист исклучиво на СДСМ
zaev_verus_katica
Овие планови, како и плановите кои Заев ги има договорени со СЈО за саботирање на изборната кампања на ВМРО-ДПМНЕ преку хиперпродукција на обвинителски акти и истраги кои немаат основна правна основа беа објавувани, заедно со детали за непотизам, улоги на вработените кои служеле како курири за пренесување на сценаријата помеѓу СЈО и СДСМ, година и половина беа обзнанувани на јавноста, но „случајно“ вчера беа прогласени за „ексклузивни“.

Актуелно

(Видео) Нов блам на Заев, го нaпаѓа Макрон пред пранкери кои се претставија како Грета Тунберг и нејзиниот татко

Зоран Заев стана мета на нов меѓународен блам овој пат на пранкери кои се преставија како активистката против климатските...

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Гевгелија

Xристијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, оствари средба со жителите на Гевгелија. Следете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/2791515140954941

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Богданци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со жителите на Богданци. проследете те го неговото обраќање во живо. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/388385615456126

(Видео) Следете во живо: Мицкоски ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ во Богданци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес ја посети општина Богданци. Тој на средбата со граѓаните од оваа општина и им ја претстави програмата со која...

Зaконoт за потекло на имотот ќе биде донесен, тој што не може да го докаже потеклото на истиот ќе се кoнфиcкувa и кpивичнo ќе...

Тоа што ние го ветуваме и на што се обврзуваме е дека ќе донесеме закон со кој ќе се провери имотната состојба на сите...

Повеќе вести