December 2, 2021, 4:35 am

Две тинејџерки повpeдени во сообраќајка во Радовиш

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 03.09.2021 во 21:00 часот било пријавено дека во Радовиш на раскрсницата од бул.“Александар Македонски“ со ул.“Плачковица“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило “пежо 107“ со радовишки регистарски ознаки управувано од С.П.(19) од Радовиш и патничко моторно возило „фолксваген туран“ со радовишки регистарски ознаки, управувано од А.Л.(39) од Радовиш.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката од возилото “пежо 107“ М.К.(19) од Радовиш, а со телесни повреди се здобила С.П. констатирани во ЈЗО Радовиш.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Радовиш.

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...

More Articles Like This