October 24, 2021, 2:56 am

Двa aвтoбyсa изгopea вo пoжap вo Кавадарци

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Два автобуса изгореа во пожар рано утрово на плац во Кавадарци, потврдија за МИА од кавадаречката Територијална противпожарна единица.

-На терен интервениравме со четири возила и шест пожарникари.

Спречивме огнот да се прошири на останатите автобуси кои беа на плацот и на околниот објект, нагласија од противпожарната единица.

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...

More Articles Like This