Двajцa пpивeдeни вo тетовска Бpвeницa oткaкo дoмa им ce нajдeни дpoгa и opyжje

Поврзано

Пpoнajдeни 120 нacaди kaнaбис вo дeмиpхиcapcкo – овa ce дeтaлитe

Полициски службеници во текот на вчерашниот ден во с.Боиште, демирхисарско, во дворни места од напуштени и руинирани куќи откриле...

Тинejџep co aвтoмoбил удpил вo пeшaк – лицeтo ce здoбилo co тeшки пoвpeди..

На 10.05.2021 во 13.30 часот било пријавено дека во Крива Паланка, на крстосница од ул.„Св.Јоаким Осоговски“ и ул.„Гоце Делчев“,...

Пpивeдeни тpи лицa oд гocтивapcкo – пpи пpeтpec вo нивнoтo вoзилo пpoнajдeн хepoин

На 10.05.2021 околу 15.30 часот во атарот на гостиварското село Врапчиште, од страна на полициски службеници на СВР Тетово...
- Advertisement -

Двајца жители на тетовското село Брвеница се приведени откако во нивните домови се најдени дрога и оружје. Полициските службениците претресите кај нив ги направиле врз основа на судска наредба.

-Вчера во тетовска Брвеница, полициски службеници од СВР Тетово, врз основа на судска наредба, извршиле претрес во дом и помошни простории двајца Т.Ј (70) и Д.Ј (47). При претресот кај Д.Ј. биле пронајдени и одземени неколку кеси со марихуана, ловечка пушка калибар 12мм, воздушна пушка и повеќе од 40 куршуми различен калибар, додека кај Т.Ј. биле пронајдени и одземени четири куршуми, исто така, од различен калибар, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

Двајцата биле лишени од слобода и задржани во полициска станица, а по целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Latest News

Bpaбoтeни вo cпopтcки oблoжyвaлници: „Издpжyвaмe фaмилии, плaќaмe кpeдити и бapaмe caмo дa paбoтимe“

Вработените во спортски обложувалници денес одржаа прес-конференција пред Владата на Македонија, на која ги изнесоа своите ставови во врска...

More Articles Like This