May 14, 2021, 2:01 am

Двe физички пpecмeтки вo Велес вo тeкoт нa вчepaшниoт дeн

Поврзано

- Advertisement -

Во СВР Велес вчера околу 18:00 било пријавено дека едно лице физички го нападнало 82-годишниот С.Т. во куќа на ул. „Ганчо Хаџи-Панзов“ во Велес, по што настанала физичка пресметка помеѓу него и синот на С.Т., информира портпаролот Верољуб Додевски.

-Се преземаат мерки за расчистување на случајот, вели Додевски. 

Исто така вчеравечер околу 19:20 минути во СВР Велес било пријавено дека во двор на куќа на ул. „Благој Нечев“ во Велес настанала физичка пресметка помеѓу 43 годишниот Л.Х. и 43 годишниот Б.У.

– По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава,најави Додевски.

Latest News

Власта во паника: СДСМ барале гасење на сигналот за интервјуто на Николоски

На половина од програмата која во дадениот момент имаше огромна гледаност и на социјалните мрежи одеднаш се „замрзна“. Вечерва емисијата...

More Articles Like This