ДЕБАКЛ ВО ПРИЛЕП: Очигледна е разликата во градот херој – само 18 полупразни автобуси за СДСМ, наспроти 100 на ВМРО-ДПМНЕ!

Поврзано

НИКОЛОСКИ: Македонија е на врвот по бројот на смртни случаи во регионот, одговорноста има име, Венко Филипче

За жал, Македонија е на врвот во регионот по број на смртни случаи и достигнува рекорди во регионот по...

ЃОРЃИЕВСКИ: На Заев не му одговара да има реформи во судството бидејќи нема да може да врши рекет и да договара тендери во четири...

Орце Ѓорѓиевски, член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа...

ГРАЃАНИТЕ ЗНААТ: СДСМ е главниот виновник за овие поразителни бројки во Македонија

Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата „Што не е јасно“ на телевизија Алфа зборуваше за тоа...

Само 18 автобуси од Прилеп и тоа полу празни, се упатија за централниот митинг на СДСМ во Скопје. Прилепчани му го свртија грбот на Заев и покажаа дека не се за двојазичност и федерализација на државата.
avtobusi_sdsm_prilep
Гневот во Прилеп особено се почувствува по изјавата на Зоран Заев во центарот на Прилеп, каде најави воведување на двојазичност и во етнички чиста средина како Прилеп.

Поддршката изостана и од ромското население, од каде според очевидци имало само 30тина граѓани кои се упатиле кон Скопје.
За разлика од тоа, за централниот митинг на ВМРО-ДПМНЕ минатата недела од Прилеп се упатија повеќе од 4000 граѓани, кои ги поддржаа стотиците проекти за градот од новата програма Реално.

За разлика од СДСМ, Прилеп буквално беше мобилизиран за митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје. Минатата недела од Прилеп тргнаа речиси 100 автобуси, и голем број на комбиња но и приватни автомобили.

 

Актуелно

ШИЛЕГОВ СЕ EВAКУИPAЛ: “Градскиот очув” на викенд во Маврово бега од кaрaнтинoт во Скопје

Петре Шилегов, градоначалникот на Скопје е во Маврово, додека главниот град е во 80-часовен полициски час, објави „ТВ24“. Шилегов за...

(Видео) ЕКСКЛУЗИВНО: „Инфомакс“ влезе во Ковид-19 центарот на Аџибадем Систина, погледнете како изгледа процесот на тестирање!

Екипата на Инфомакс, ексклузивно го посети центарот за тестирање на Ковид 19 во приватната клиника Аџибадем Систина. За време на посета имав шанса да...

(Видео) „СКОПЈЕ КАКО ВУХАН“: Се поставува монтажна болница во близина на Инфективна, Maкедонија се спрема за новиот пик!

Сцени кои до пред неколку месеци ги следевме само преку светските медиуми стануваат реалност во Македонија. Во близината на Инфективната клиника се поставува монтажна...

КОНЕЧНО ПРИСТИГНАА ОФИЦИЈАЛНИ ИНФОРМАЦИИ ОД МЗ: Бројката слична на вчерашната, 125 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1085 тестирања, а регистрирани се 125 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-46, Kуманово-19,...

ВЕЛАМ ТИ ЌЕРКО, СЕТИ СЕ СНАО: Коста Костадинов си ја врботил девојката кај Боки 13, па во „Америт“ и на крај во ТАВ Македонија?

И додека на прес-конфернции, портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов ги обвинува своите политички опоненти за непотизам (?!), самиот тој развил сериозна непотистичка шема во...

Повеќе вести