ДЕВЕТ ДЕНА МАРШ: Почнува уште еден масовен протест на „За Заедничка Македонија“ – следете во живо!

  • March 7, 2017

Започнува уште еден масовен протест на Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА.

467065-poddrshka-na-inicijativata-za-zaednichka-makedonija

Веќе деветти ден, граѓаните во огромен број протестираат против наметнувањето на платформи од туѓи држави и испраќаат порака за унитарна и суверена Македонија.

Маршот се очекува во секој момент да тргне од пред Владата и да се движи кон Собранието на Република Македонија.

Претходно «
Следно »