Девет лица имало во комбето во кое била 3apазената со kopoнавиpус

Поврзано

ОСМАНИ: Уште трае проценката дали треба да укине забраната за јавниот превоз во тетовскиот регион

Комисијата за заразни болести сѐ уште проценува дали треба да укине забраната за јавниот превоз во тетовскиот регион, вели...

БИЛ ПOЗИТИВEН НА ТЕСТОТ: Пoлицaeц од пограничната пoлицијa е зaрaзeн со Koвид-19

Полицаец од пограничната полиција, кој бил на должност на јужната граница на нашата држава, по враќањето во Унгарија бил...

НИ СПРЕМААТ НОВ КАРАНТИН: До четврток ќе се знаел дали ќе се вратат рестриктивните мерки

Се уште нема одлука во однос на можноста за враќање на рестриктивните мерки, кои што ги најавивме во текот...

Министерот Венко Филипче на денешната прес конференција истакна дека девет лица имало во комбето со кое заразената се вратила во Македонија.

Тој додава дека сите се пронајдени и ќе бидат во изолација 14 дена.

Актуелно

67 НОВИ ЗАРАЗЕНИ ВО МАКЕДОНИЈА: Еден починат, хоспитализирани 6 нови пациенти

Бројката на заразени од опасниот коронавирус и натаму расте, регистрирани 67 нови случаи на коронавирусот во Македонија. Еден е...

(Видео) ПОЧНА ГРАЃАНСКАТА ВОЈНА ВО АМЕРИКА?!: „Падна Рим“, им се удри ли нивниот камен од глава?!

Многумина гледам по социјалните мрежи ликуваат на она што се случува во Америка, велат нека видат како ни беше нам со наместени граѓански војни,...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА: Вилма не ме мрази туку ми љубомори, ама ако нека пукне

Дека е прљав играч, дека е злобен може да кажам. Орце се заебал, мене не можеше да ме купи. Може некој друг може да...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија кои ги добил од трети...

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по населби статистиката е следна: Чаир –...

Повеќе вести