December 4, 2020, 5:20 am

ДЕВОЈКА ЗАГИНАЛА ДОДЕКА ПРАВЕЛА СЕЛФИ: Сакајќи да направи убава слика од залезот на сонцето, паднала од карпа

Поврзано

Tpaгедија во кавадаречко: Пронајден yдaвен маж во Црна Река

Денеска околу 11,30 по телефон во ОВР Кавадарци било пријавено дека во Црна Река кај село Шивец, Кавадарци, било...

Haпадната екипа на Итнaта мeдицинска помош

На 03.12.2020 во 01.55 часот во СВР Скопје, од Итната медицинска помош било пријавено дека нивна екипа била физички...

Пoчинa затвopeник во скопскиот затвop, се работи на расчистување на случајот

На 02.12.2020 во 08.00 часот во СВР Скопје, од Затвор Скопје било пријавeнo дека во затворот починал осуденикот Б.М.(41)...
- Advertisement -

Маријалин Дејвис од местото Линколн почина од повредите оваа недела по падот во заливот Дајмонд во Сиднеј.

 

 

 

 

Брзата помош пристигнала на местото на несреќата по повик од страна на луѓе кои виделе како девојката се фотографира надвор од оградата и паѓа од карпата.

Брзата помош била повикана на местото на настанот околу 6:30 часот по локално време, а нејзиното тело било извадено од морето неколку часа подоцна.

На карпите на заливот има знаци кои ги предупредуваат луѓето да не се приближуваат кон работ, а тамошниот градоначалник рече дека поставиле и повисока ограда.

Според профилите на социјалните медиуми, Дејвис била козметичарка и модел. Пред да замине за Австралија, таа била на одмот во Тајланд и на Бали.

 

Latest News

Снoyден пoкaжа лавовcко cpце со пopaката до Tpaмп: Помилyвaj го Acaнж нe мeнe, спacи го нeгoвиoт живoт

Поранешниот американски разузнавач покажа какво лавовско срце има впрочем тој со последниот свој Твитер статус во кој испрати порака...

Словенија започнува масовно тeстирање со aнтигeни тестови за да се идeнтификуваат асимптоматските случаи

Владата на Словенија нарачала 1,5 милиони брзи антигени тестови за коронавирус, кои треба да започнат да се користат оваа година, рече министерот за здравство...

Андоновска: Власта печали на маката на граѓаните и тестовите ги наплаќаат по огромни цени, термин и резултати се чекаат со денови

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Заспиј ако можеш” гостуваше членот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ и стоматолог др. Марија Андоновска, која зборуваше за...

Вечерва снег и магла на Попова Шапка

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено со умерен интензитет, по наместа влажни коловози. Врнежи од слаб снег се бележат на Попова Шапка, но во...

Гpчки вecник откpивa: Бyгapcки авиoни ќе го чувaaт мaкeдонcкото нeбo

Грчкиот весник „Катимерини“ пишува дека Македонија и Бугарија преговараат за вклучување и на источниот сосед во чувањето на македонското небо како дел од напорите...

More Articles Like This