Девојче купила камп приколка за смешна цена, а потоа ја претворила во нешто за што сега нејзините другарки и љубоморат

Поврзано

ФОТО: Чулев се фотографираше со Иџе, најдобриот македонски автомобилист со поддршка за полицијата, армијата и медицинските лица

Медицинарите и полицијата се нашите херои“ оваа порака денес ја пренесе најдобриот македонски автомобилист Igor Idze Stefanovski. Преку промотивната...

Се фалеше дека добивал пари од Вице Заев: Со години истиот човек прави поткуп во име на СДСМ

Ерол Фетиов е лицето чие име беше обелоденето во материјалите објавени во Ла Верита како човек кој врши поткуп...

ЗАЕВ И ПОКРАЈ СИТЕ ДOKAЗИ ТВРДИ ДЕКА Е HEBИН: Изјавите на Бојан Јовановски се нeточни, секогаш сум апелиpaл на законско работење

Лидерот на СДСМ Зоран Заев не негира дека имал средби со Бојан Јовановски, кој е обвинет во случајот „Рекет“...

Поголемиот број тинејџери летниот одмор го поминуваат во камп, на езеро, на море. Меѓутоа, една 14-годишна девојка го искористила својот летен распуст да направи нешто што дефинитивно не се гледа секој ден.

Откако на еден оглас видела дека се продава стара камп приколка, 14-годишната Ели решила да потроши 200 долари и да ја купи. После тоа, следела целосна трансформација.

Куќичката првобитно била користена за кампување и лов и била во навистина лоша состојба.

Ели идејата ја добила откако нејзиниот брат Исаја изградил мала колиба на имотот на нивното семејство. Сакала да има свое место за опуштање, но сакала тоа да биде блиску до куќата за да имаат струја и Wi-Fi.

Eли ја исфарбала внатрешноста со светли бои. Нејзиниот татко и помогнал околу столаријата. Поставиле и нови плочки на подот. Целото лето собирала предмети и ги ставала во приколката.

Најпосле камп куќарката била подготвена за отварање.


Актуелно

Инфектологот Цана: Во просек сега имаме повеќе заразени отколку кога беше воведен полицискиот час

Доколку кривата со нови случаи продолжи со ова темпо во наредните денови, вкупниот број на заразени од Ковид-19 кај...

KOНЕЧНО ЌЕ МОЖЕМЕ КОГА САКАМЕ ДА СЕ ДВИЖИМЕ: Од денеска целосно се укинува полицискиот час

Од денеска целосно престанува да важи Одлуката за забрана и посебниот режим на движење на граѓаните на територијата на Република Македонија. Оваа одлука е донесена...

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате девојчево дома да си оди...

СКАРАНИ СО ЛОГИКА, ОЧИГЛЕДНО ГИ СОВЕТУВА ЗАЕВ: Поради непочитување на мерките Комисијата за заразни болести препорача укинување на полицискиот час

Поради непочитување на мерките за заштита од коронавирус во државата, Комисијата за заразни болести ѝ препорачува на Владата укинување на полицискиот час, отворање на...

СКОПЈЕ ЕПИЦЕНТАР НА ЗАРАЗАТА: 16 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 14 оздравени пациенти во: Скопје-3 и Тетово-11. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни...

Повеќе вести