ДЕДО ОСТАНА БЕЗ ПЕНЗИЈАТА: Сакал да му даде 4.000 денари на заем, измамникот му ја земал целата пензија!

Поврзано

Coобрaќaјнa нeзгoдa на магистралниот пат Велес-Штип, две лицa пoвpeдeни

На 06.08.2020 во 09.55 часот било пријавено дека на магистралниот пат Велес – Штип, во атар на с.Три чешми,...

Регистрирани 297 пpeкpшoци за неносење зaштитнa мacкa во изминатите 24 часа

Во текот на изминатото деноноќие на целата територија на државата по однос на мерката за неносење лична заштита на...

Уaпceнo лицe на Партизанска – При извршен преглед кај него била пронајдена пpaшкacтa мaтepијa

На 06.08.2020 во 18.15 часот, полициски службеници од СВР Скопје на бул. „Партизански одреди“ го лишиле од слобода Г.В.(44)...
- Advertisement -

На В.Р. (86) од Скопје со измама му се одземени 18.000 денари додека бил во комплексот клиники „Мајка Тереза”, соопшти МВР.

Измамата ја сторило засега непознато лице кое, откако дознало за што е дојден В.Р., му рекло дека ќе треба да направи снимка на Клиниката за радиологија и дека за тоа треба да му даде 4.000 денари. В.Р. ја немал бараната сума во себе, поради што заедно отишле до банкомат. Измамникот со картичката на В.Р. извадил одредена сума, ги зел парите и му ја вратил картичката на оштетениот. Откако се вратиле на Клиниката за радиологија му рекол на В.Р. да го чека, по што заминал и не се вратил.

В.Р. завчера извадил извештај од банка и забележал дека на 13 јули од кредитната картичка во два наврата се подигнати вкупно 18.000 денари, а случајот го пријавил вчера.

Се преземаат мерки за негово расчистување и пронаоѓање на сторителот.

Latest News

Среде пандемиja во Тетово, трет ден бeз вода

Населбата Блок 70 е една од најпогодените во Тетово каде во одредени станбени згради трет ден граѓаните воопшто немаат...

Тетовчани, Гостиварчани и Чаирчани се бopaт за 2 милиони народ

Големо „НЕ“ за поскапување на струјата и самораспуштање на Регулаторна велат жителите на Тетово кои се силно револтирани поради одлуката на Регулаторната комисија за...

Европа се подготвува за пeкoлeн викенд – Тeмпeрaтуpитe повторно ќе сoбoрувaaт рекорди, еве што не очекува во Македонија

Западна Европа се подготвува за уште еден топлотен бран, затоа што се очекува дека екстремните температури ќе го зафатат регионот втор викенд по ред. Англија...

Заев нема мнозинство, бара да се формира независна пратеничка група на ДУИ

Откако во текот на вчерашниот ден, СДСМ преку соопштение ја извести јавноста дека го има потребното мнозинство за Влада денес сосема се менува наративот...

(Видео) Со висока резулација, „нajлyдата“ снимка од eкcплозиjaта во Бејрут

Либанските спасувачки екипи продолжуваат со потрагата по повеќе од 100 лица кои се водат како исчезнати, денoви по големата експлозија во Бејрут, која целосно...

More Articles Like This