January 24, 2021, 3:45 am

ДЕДО ОСТАНА БЕЗ ПЕНЗИЈАТА: Сакал да му даде 4.000 денари на заем, измамникот му ја земал целата пензија!

Поврзано

Скопjaнeц co „пopше“ yдpил во пeшaк и избeгaл oд мecтoтo..

На 22.01.2021 во 13.50 чaсот на крстосницата од бул.„Гоце Делчев“ и ул.„Иљо Војвода“ во Скопје, патничко возило „порше“ со...

Heнopмaлeн..: Маж oд Прилеп извpшил oбљy6a вpз 15-гoдишнa мaлoлeтничкa

НККР при ОВР Прилеп денеска (23.01.2021) поднесе кривична пријава до ОЈО Прилеп за сторено кривично дело "обљуба со злоупотреба...

Фaтeни нa дeлo: Скопјани пpeвeзyвaлe 6 мигpaнти вo близинa кaj ceлoтo Пpдejци

Полицијата уапси двајца скопјани кои нелегално превезувале мигранти. Лицата на возраст од 25 и 33 години биле откриени синоќа...
- Advertisement -

На В.Р. (86) од Скопје со измама му се одземени 18.000 денари додека бил во комплексот клиники „Мајка Тереза”, соопшти МВР.

Измамата ја сторило засега непознато лице кое, откако дознало за што е дојден В.Р., му рекло дека ќе треба да направи снимка на Клиниката за радиологија и дека за тоа треба да му даде 4.000 денари. В.Р. ја немал бараната сума во себе, поради што заедно отишле до банкомат. Измамникот со картичката на В.Р. извадил одредена сума, ги зел парите и му ја вратил картичката на оштетениот. Откако се вратиле на Клиниката за радиологија му рекол на В.Р. да го чека, по што заминал и не се вратил.

В.Р. завчера извадил извештај од банка и забележал дека на 13 јули од кредитната картичка во два наврата се подигнати вкупно 18.000 денари, а случајот го пријавил вчера.

Се преземаат мерки за негово расчистување и пронаоѓање на сторителот.

Latest News

Научниците потврдија: Koгa чoвeк лaжe, тoj гo имитиpa гoвopoт нa тeлoтo нa oнoj штo го лaжe

Неодамнешниот експеримент на холандски истражувачи од Универзитетот во Ротердам, кој го проучуваше влијанието врз говорот на телото и движењата,...

More Articles Like This