ДЕДО СО НОЖ НАПАДНАЛ МИГРАНТИ: 70-годишен дедо избодел тројца мигранти со нож во Германија

Поврзано

Бергамо прогласи победа над кoрoнaвиpycот, веќе нема зaбoлeни од Koвид-19 во бoлницaтa

На одделот за интензивна нега при болницата „Папата Јован Тринаесетти“ во Бергамо, Италија, повеќе нема пациенти со Ковид-19. По...

Орбан: На ​​Европа и треба стратегија, не тактички одговори

Наместо стратешки и конкретен пристап, Европската Унија тактички реагираше на кризата, оцени денеска унгарскиот премиер Виктор Орбан на Интернет-меѓународната...

(Видео) Toплес протeст во Париз против претседателот на Франција, Макрон

Неколку топлес жени денеска протecтира пред Елисејската палата во Париз против претседателот на Франција, Емануел Макрон. Тие имале заедничка порака...

70-годишен дедо со нож нападнал мигранти во Германија, како што информираат медиумите, поради незадоволство со мигрантската политика на земјата. Напаѓачот, сепак, бил ослободен од полицијата, од каде што велат дека нема основа да го задржат

Дедото нападнал тројца мигранти од Ирак, Авганистан и Сирија пред црква во градот Хеилброн на западот на Германија, информира локалната полиција. Сите тројца мигранти се повредени, а 25-годишниот Ирачанец бил префрлен во болница поради сериозноста на повредите. Напаѓачот бил совладан од случаен минувач, кој го задржал додека пристигнала поицијата.

Инцидетот се третира како „насилство“, но медиумите информираат дека обвинението би можело да биде преиначено во „обид за убиство“.

Осомничениот за време на испрашувањето рекол дека сакал „да испрати сигнал против актуелната мигрантска политика во земјата“, како и до безбедносните служби.

Актуелно

Фокусот на идната влада ќе биде во економијата

„Фокусот на идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде исклучиво во економијата", нагласи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостувајќи во...

Мицкоски најави: Ќе имаме тело за проверка на реализација на проектите од програмата

Денес лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски гостуваше во дебатна емисија на телевизија 24 каде што посочи дека по доаѓање на ВМРО-ДПМНЕ на власт...

Мицкоски: Потребна му е правна сигурност на бизнисот, изминативе триесет години тоа го немаме

„Апсолутно во програмата зборуваме и за нови вработувања. Јас не зборувам за економија која што ќе се темели на популистички интервенционизам, нешто се случуваше...

Домашни и странски експерти помагаа во изработка на нашата програма обнова

„Многу внимателно ја составивме програмата, со многу луѓе кои што се од земјава и од странство, пред се тука мислам на проф....

Мисајловски: Наместо економски бум и Клинички центар, останаа само лагите на СДСМ и Зоран Заев

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на изборната еденица 2 Владо Мисајловски, вечерва гостуваше во емисијата на МТВ каде што даде интервју и...

Повеќе вести