November 28, 2021, 6:28 pm

Дедо co aвтoмoбил yдpил вo мaлoлeтeн вeлocипeдиcт и избeгaл… – велocипeдистот се здoбил со тeшки пoвpeди

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 07.09.2021 во 19,30 часот на пат во близина на брана “Шпилје“, патничко моторно возило “фолксваген“ со дебарски регистарски ознаки, управувано од А.А.(81) од Дебар, кое напуштило лице место а потоа било пронајдено, удрило во 17 годишен велосипедист од Дебар, информира МВР.

По несреќата, на велосипедистот во болницата “Св.Еразмо“-Охрид му се констатирани тешки телесни повреди.

Увид на лице место извршила екипа од Полициска станица Дебар.

Latest News

Утре нова средба Заев – Гаши во Клубот на пратениците

Премиерот Зоран Заев и лидерот на Алтернатива Африм Гаши утре попладне повторно ќе се состанат, потврдуваат од СДСМ за...

More Articles Like This