ДЕКЛАСИРАЊЕ НА ЈАВНА СЦЕНА: Како Стевчо Јакимовски го замолчи соросоидот Борјан Јовановски!

Поврзано

(Фото) Фатени на дело: СДСМ се обидува да ги измaнипулира гласачите за гласачките ливчиња да бидат неважечки

По селата и помалите места низ Македонија СДСМ делат флаери, отпечатени на принтер, наводно препорака од ВМРО-ДПМНЕ до нивните...

(Фото) Кандидатка на опозицијата елиминирана од изборната кампања

Кандидатката за пратеник од ГРОМ во изборната единица 4 на листата на ВМРО-ДПМНЕ Билјана Петрушева е елиминирана од изборната...

Куновска до Забрчанец: Мрш глувче едно, еве што се случува кога на презерватив ќе му дадат да си игра со државотворна партија

Поранешната пратеничка на СДСМ Софија Куновска преку статус на Фејсбук упатува јавна критика до Марјан Забрчанец кој се пофали...
- Advertisement -

Во очаен обид да ја одбрани националната стратегија за вдомување и интеграција на мигранти, донесена од владата на Заев по предлог на Мила Царовска, Борјан Јовановски вчера се обиде да го квалификува градоначалникот на Карпош и лидер на ГРОМ Стевчо Јакимовски како фашист, бидејќи на својот ФБ профил напишал дека тие што ја бомбардирале Сирија, Ирак и Либија треба да си ги згрижат мигрантите, а не ние

На ова, Јовановски доби одговор од Јакимовски, во кој тотално го декласираше.

[kopa_block_quote class=”e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″]Што мајка бараа да ја бомбардираат Сирија? Си живееа ли луѓето мирно? Тие биле демократи што ги гаѓаат со осиромашен ураниум, а јас сум бил фашист што викам тие треба да си ги носат дома. За тоа имаат големи авиони, Херкулеси се викаат, а на Русите Тупољев. Тие ги тепаат, а ние да ги чуваме. Е тоа се интересите на Вашиот стратешки партнер. Тие какаат, а ние да бришеме. Тој што не го разбира ова е дебил!!! – напиша Јакимовски на својот ФБ профил.[/kopa_block_quote]

1 коментар

Latest News

ОБСЕ нема да ги набљудува претседателските избори во Белорусија

ОБСЕ соопштија денеска дека нема да испратат набљудувачи во Белорусија следниот месец поради тоа што не е испратена навреме...

Помалку од два часа до затварањето на гласачките кутии

Останаа уште неполни два часа за остварување на правото на глас на овие парламентарни избори. За разлика од сите досегашни избори денеска Македонија гласа...

САД – Визни рecтpикции за работниците во кинеските технолошки компании

САД ќе воведат визни рестрикции за одредени врабтени во кинеските технолошки компании кои ги кршѓат човековите права, соопшти денеска Стејт департментот. Визните рестрикции ќе се...

Во штипскиот регион најголема излезност има во Пробиштип

Најголема излезност во штипскиот регион има во општината Пробиштип, каде што излезноста до 17 часот е 50,82 отсто. Претседателот на Општинската изборна комисија во...

Драма во Аеродром, жена направила хаос бидејќи не ѝ дале да гласа со маска со партиски симбол

На гласачко место бр.2695 во ОУ „Ѓорѓија Пулевски“ во Аеродром околу 13.15 часот претседателот на избирачкиот одбор побарал интервенција бидејќи лице влегло на гласање...

More Articles Like This