ДЕКЛАСИРАЊЕ НА ЈАВНА СЦЕНА: Како Стевчо Јакимовски го замолчи соросоидот Борјан Јовановски!

  • August 24, 2017

Во очаен обид да ја одбрани националната стратегија за вдомување и интеграција на мигранти, донесена од владата на Заев по предлог на Мила Царовска, Борјан Јовановски вчера се обиде да го квалификува градоначалникот на Карпош и лидер на ГРОМ Стевчо Јакимовски како фашист, бидејќи на својот ФБ профил напишал дека тие што ја бомбардирале Сирија, Ирак и Либија треба да си ги згрижат мигрантите, а не ние

На ова, Јовановски доби одговор од Јакимовски, во кој тотално го декласираше.

[kopa_block_quote class=”e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″]Што мајка бараа да ја бомбардираат Сирија? Си живееа ли луѓето мирно? Тие биле демократи што ги гаѓаат со осиромашен ураниум, а јас сум бил фашист што викам тие треба да си ги носат дома. За тоа имаат големи авиони, Херкулеси се викаат, а на Русите Тупољев. Тие ги тепаат, а ние да ги чуваме. Е тоа се интересите на Вашиот стратешки партнер. Тие какаат, а ние да бришеме. Тој што не го разбира ова е дебил!!! – напиша Јакимовски на својот ФБ профил.[/kopa_block_quote]

Претходно «
Следно »