September 26, 2020, 10:23 am

Делови од неколку скопски општини утре без cтpујa

Поврзано

ПРОТЕСТ И КОНТРАПРОТЕСТ: Полициска бруталност и одбрана на полицајците

Денеска напладне треба да се одржи протест против полициската бруталност во Битола, а кој е инициран од инцидентот кој...

(ВИДЕО) Невиден спектакл и баклијада на Тумбе Кафе: 35 години Чкембари

Невиден спектакл и баклијада на Тумбе Кафе 35 години Чкембари

Бутелчани најавија пpoтест, бараат поликлиника, амбулантата им се рacпаѓа

Повеќе жители на Општина Бутел бараат изградба на поликлиника во општината, затоа што амбулантата која сега опслужува 60.000 граѓани...
- Advertisement -

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека за ден 05.08.2020 год. (среда) се планирани технички зафати во електро-системот на Град Скопје и без електрична енергија ќе останат.

Bо периодот од 08:30 до 13:30 часот корисниците од ул. Тодор Чангов – подуличките од 40 нагоре. (Општина Аеродром)

Bо периодот од 08:30 до 16:00 часот корисниците од дел од с. Нова Брезница под чешмата. (Општина Сопиште)

Bо периодот од 09:00 до 14:00 часот корисниците од дел од с. Орман. (Општина Ѓорче Петров)

Bо периодот од 09:00 до 12:00 часот корисниците од дел од с. Бразда ул. 1 бр. 23. (Општина Чучер-Сандево)

Latest News

МОН: Нaциoнaлнaтa плaтфopмa дocтaпнa зa yчeницитe и зa poдитeлитe, пoceтeтe ja

Ги повикуваме директорите на училиштата коишто не го сториле тоа, да го забрзаат процесот и да ги испратат лозинките...

Митко Јанчев сака да биде лидер како Зоран Заев: Дај Боже сите да бидеме како Заев

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев, избран како кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, чиј член се уште е, на трибина зборуваше за тоа каков лидер сака да...

Филипче е нajнecпocoбниoт миниcтep зa здpaвcтвo вo Европа нa чиja oдгoвopнocт ce нaд ceдyмcтoтини пoчинaти гpaѓaни

Манипулацијата е единствена реторика што и остана на Владата во несправувањето со коронавирусот, а министерот за зараза е најнеспособниот министер за здравство во Европа...

Елена Ристеска: Ако не најдам партнер, планирам да си посвојам детенце

Македонската пејачка Елена Ристеска музичка кариера ја стави во втор план, а неодамна почна сопствен бизнис односно козметичката линија „ЕРА“. Пејачката гостуваше во естрадниот магазин...

Шaнca зa живoт: Зa пpвпaт во Македонија во „Аџибaдeм Cиcтинa“ извeдeнa фoнтaнoвa oпepaциja кaj дeтe

Фонтанова операција кај дете е изведена месецов во Клиничката болница „Аџибадем Систина“. Оваа интервенција е прва ваква операција во земјава, а се изведува кај...

More Articles Like This