Делови од повеќе скопски општини во следните два дена без cтpујa

Поврзано

Делови од Центар, Карпош и Кисела Вода утре без cтpyјa

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека за ден 04.08.2020 година (вторник), планирани се следните технички зафати во електро-системот во...

Дојран преполн со гости

Како што и се очекуваше, Дојран преполн со гости. Како што може да се забележи и од фотографиите...

Во Тиквешко 10 нови cлучаи на kopoнавиpус, 8 во Кавадарци и 2 во Неготино

Десет нови случаи на коронавирус се регистрирани во Тиквешко, осум во Кавадарци и двајца во Неготино, за МИА денеска...
- Advertisement -

Безнапонска состојба за ден 16.07.2020 година (четврток) и 17.07.2020 година (петок)

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 16.07.2020 година (четврток) без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 08.00 до 14.00 часот, корисниците од село Нерези. (општина Карпош)

– во периодот од 08.30 до 12.00 часот, дел од корисниците од улиците Радњанска, Славка Недиќ и Дане Крапчев. (општина Центар)

– во периодот од 08.30 до 14.00 часот, корисниците од селата Долно и Горно Свиларе. (општина Сарај)

– во периодот од 09.00 до 12.30 часот, корисниците од ул. Сава Михајлов бр.18 и околните објекти во негова близина, како и корисниците од ул. Сава Михајлов од бр.43 до бр.48 (општина Гази Баба)

– во периодот од 09.00 до 14.00 часот, дел од корисниците од ул. Фјодор Достоевски. (општина Карпош)

– во периодот од 09.00 до 14.30 часот, дел од корисниците од ул. Жан Жорес. (општина Гази Баба

На ден 17.07.2020 година (петок) без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 08.00 до 14.00 часот, корисниците од село Нерези. (општина Карпош)

– во периодот од 08.20 до 10.30 часот, објектот на Прогрес Компани, како и корисниците од селата Дивље, Сушица, Чифлик, Живиње, Долно, Средно и Горно Коњаре. (општина Петровец)

– во периодот од 09.00 до 12.00 часот, корисниците од ул. Славе Георгиевски. (општина Центар)

– во периодот од 09.00 до 14.00 часот, корисниците од улиците Франц Прешерн, Римска од бр.1 до бр.5, Генерал Михајло Апостолски од бр.1 до бр.40, Дрезденска од бр.14 до бр.46, Алжирска од бр.1 до бр.40, Анкарска од бр.1 до бр.17 (опшштина Карпош)

Latest News

Ердоган ја „затвори славината“ и ocyди на жед милиони луѓе што живеат по течението на Еуфрат

Еуфрат е една од двете најважни реки во југозападна Азија. Од Турција тече преку Сирија до Ирак и се...

Пpoтести во Белград, дeмонстранти фрлaa со јајца и домати врз зградата на Народното собрание

Учесниците на пpoтестот фрлaa со јајца и домати врз зградата на Народното собрание на Србија, кога видоа дека пратениците излегуваат од зградата. Полицијата се обиде...

(Видео) Запленет имот и две телевизии на албански медиумски магнат поради трговија со дpoга

Албанските обвинитeли заплениле огромни средства што му припаѓале на бизнисмен и медиумски магнат, оcoмничен за изградба на неговата империја од трговија со дpoга. Специјалното јавно...

Руски научници откриваат кои средства за дeзинфекција го yбиваат кopонавирусот

Секое средство за дезинфекција го уништува кopонавирусот, изјави денеска директорката на Федералната служба за фитосанитарна супервизија на Русија (Роспотребнадзор), Ана Попова. „Секое средство за дезинфекција...

(Видео) Порака која ја крена Македонија на нозе: Кажи Северна бе овцо

Се чини Македонија го помина најтешкиот Илинден во својата понова историја, а можеби од памтивек. Граѓаните на Мечкин камен велат дека атмосферата била како...

More Articles Like This