Делови од повеќе скопски општини утре без cтpујa

Поврзано

(Видео+фото) Поплава во Скопје, улиците под вода во неколку скопски населби

Силно невреме со поројни дождови и гpмотевици предмалку го зафати Скопје. Обилниот дожд ги поплави скопските улици, а во...

Известување од ЕВН: Утре скоро цел ден без струја ќе бидат делови од Кисела Вода, Центар и Аеродром

Од „ЕВН Македонија“ АД информираат дека поради планирани технички зафати во електросистемот во градот Скопје, утре без струја ќе...

Утре без вода дел од жителите на Автокоманда

Без вода утре од 8:00 часот ќе останат корисниците од ниска зона на улицата „Јани Лукровски“ во населбата Автокоманда. Како...
- Advertisement -

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека за утре се планирани технички зафати во електро-системот на Град Скопје и без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 08:30 до 14:00 часот корисниците од ул. „Атанас Бабата“ бр.26 и околните 4 куќи на истата улица (Општина Чаир)

– во периодот од 09:00 до 12:00 часот корисниците од ул.„1409“ и дел од потрошувачите околу „БК мебел“, како и Железничката станица во Ѓ.Петров (Општина Ѓ.Петров)

– во периодот од 09:00 до 13:00 часот корисниците од ул. „Даскал Камче“ зграда бр.1А вл.1 и вл.2. (Општина Ѓ.Петров)

– во периодот од 08:30 до 10:30 часот корисниците од нас. „ЦЕНТАР“, делот од ул. „Апостол Гусларот“ до О.У.„Песталоци“ (Општина Центар)

– во периодот од 09:00 до 13:00 часот корисниците од нас. „ГАЗИ БАБА“ на ул. „Благоја Стефковски“, поточно потрошувачите помеѓу Бензинска „Макпетрол“, школо „Коце Металец” и СУ „Партеније Зоографски“. (Општина Гази Баба)

– во периодот од 13:00 до 14;00 часот корисниците од нас. „РАДИШАНИ“ ул. „18“ со броеви над 140 на ул. „Радишанска“ во дел со вкрстување со ул. „18“ и ул. „40“. (Општина Бутел)

– во периодот од 09:00 до 14:00 часот корисниците од нас. „КАРПОШ“ на улиците „Милан Марковиќ“ (од бр. 8 до бр.35), „Леринска“ (од бр. 1 до бр.11), ул.„Козле“ (од бр.15 до бр.20, и околина на овие објекти) ул.„Крчин“ (од бр. 1 до бр.13). (Општина Карпош)

Latest News

Пpoтести во Израел, десетици илјади дeмонcтранти се собраа пред резиденцијата на Нетанјаху и бараат оcтавка

Пред резиденцијата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во Ерусалим, се собраа 15.000 луѓе кои се незадоволни од справувањето на...

Таравари: Би влегле во коалиција со ДУИ само под еден yслов

Би влегле во Влада со ДУИ само доколку мандатар биде Насер Зибер, истакна за Телма, Арбен Таравари, од Алијансата за Албанците. – Формирањето на Влада...

(Видео) Либан зaпaѓa во xaoc – пpoтecти, вojcka и kypшyми на улиците на Бејрут

Либанската армија излезе на улиците на Бејрут во обид да ги смири протестите кои се разгореа по апокалиптичната експлозија која се случи претходно неделава....

Уапceн гостиварчанец порaди трговија со луѓе, привeдени и десет жени затечени во неговиот угостителски објект

Десет женски лица од Македонија, Албанија и Косово биле пронајдени во угостителски објект во село Добридол, Гостивар. Сопственикот на објектот и жените се yапсени поради...

(Видео)11 зaгинати во пожар во Чешка, меѓу нacтраданите и деца, луѓето скокаа од прозори за да се спacaт

Најмалку 11 лица зaгинaa во пожaр што се случил во станбена зграда во градот Бохумин на североистокот на Чешка, соопшти чешкото Министерство за внатрешни...

More Articles Like This