ДЕЛОВИ ОД СКОПЈЕ ПОВТОРНО ПОД ВОДА: Поројни дождови во моментов во градот – еве ги деталите

Делови од повеќе општини особено Карпош, Ѓорче Петров и Центар во овие моменти се погодени од пороен дожд проследен со силен ветер.

Според прогнозите на УХМР ваквото време ќе се задржи и во наредните денови се до вторник.

Инаку претходно пред само неколку часа во главниот град имаше слично невреме со пороен дожд и грмежи.

УХМР вакво време најавува и за низ целата земја во деновите од викендот, но и до средината на следната недела.