October 21, 2021, 12:19 am

Дел од Тафталиџе утре без вода

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Скопје, 14 јуни 2021 (МИА) – Поради дефект на огрлица ф100 мм на улица „Мексичка“ бр.8 во населба Тафталиџе, утре без вода ќе бидат дел од корисниците од улиците „Варшавска“, „Хелсинки“, „Ташкенска“, „Хаванска“ и „Мексичка“.

Како што информираат од ЈП Водовод и канализација водоснабдувањето ќе биде прекинато од 9 часот се до завршување на активностите

Latest News

Бајден јавно призна дека е загрижен поради кинеските хипepcонични pakeти

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави денеска дека е загрижен за кинеските хиперсонични ракети, неколку дена откако медиумите објавија дека...

More Articles Like This