January 16, 2021, 9:33 am

Дел од Центар денес без вода

Поврзано

Во пoнeдeлник дeлoви oд нeкoлкy cкoпcки oпштини ќe ocтaнaт бeз cтpyja

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 18.01.2021 година (понеделник) без електрична енергија ќе останат: – во периодот од...

МВР со 244 мерки и казни во текот на вчерашниот ден

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (14.01.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот....

Почина Тобого, ѕвездата во скопската зоолошка градина

Со голема тага и болка ве известуваме дека вчера ненадејно не напушти нашиот Тобого. Денеска беше направена обдукција при...
- Advertisement -

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека денеска поради исклучување стара и поврзување нова водоводна мрежа од на ул. Дебарца 58, од 09:00 часот до завршување на интервенцијата, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од дел од улиците: Дебарца , Људевит Гај и Радњанска. ( Општина Центар )

Latest News

Дpacтични пpoмeни вo вpeднocтa: Биткoинoт пoвтopнo дocтигнa вpeднocт oд близy 40.000 амepикaнcки дoлapи

Вредноста на биткоинот повторно се искачи на близу 40 илјади американски долари. Цената на најпознатата светска криптовалута го достигна својот...

More Articles Like This