August 9, 2020, 12:33 pm

ДЕМАГОГИЈА И ПРАЗНИ ВЕТУВАЊА ЗА АЕРОДРОМЦИ: Марин и СДС продаваат празни ветувања и лаги во Аеродром!

Поврзано

Додека граѓаните плаќаат поскапи сметки за струја, фирмите на Заеви нижат профити

Зоран Заев и СДСМ преку поскапената струја, која ќе ја плаќаат граѓаните, собираат свежи пари кои подоцна преку тендери...

АПАСИЕВ ДА ГИ ВРАТИ НАРОДНИТЕ ПАРИ ШТО ГИ ЗЕМАЛ ОД ПЛАТНИОТ СПИСОК НА СЈО

Откако вчера пратеникот Димитар Апасиев ја скандализираше јавноста со својата објава на фејсбук која се однесува на вицепремиерката во...

AПАСИЕВ ГИ ПРЕМИНА ГРАНИЦИТЕ НА ПОЛИТИЧКА ПРИСТОЈНОСТ: Граѓаните со буpни peakции

Тој однеодамна е пратеник во Собранието, исто како што е лидер на партија, а и универзитетски професор. Исто така е...
- Advertisement -

Златко Марин и СДС продолжуваат со лагите и манипулациите и во општина Аеродром. Денешната прес конференција на кандидатот за градоначалник од редови на СДС, Златко Марин е продавање на празни ветувања, во кои единствено тој верува, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

Од партијата велат дека времето на празни ветувања и продавање на магла заврши. На граѓаните им е потребен градоначалник кој ќе ги решава нивните проблемите и ќе работи во нивен интерес.

-Златко Марин и СДС се свесни дека граѓаните на Аеродром нема да им ја дадат поддршката, бидејќи Марин нема конкретни и издржливи проекти кои на Аеродромци ќе им придонесат за подобар и поквалитетен живот, стои во партиската реакција.

Граѓаните на Аеродром знаат дека лична карактеристика на Златко Марин е неговата неспособноста и неработењето. Поради тоа граѓаните на Аеродром на 15-ти октомври на локалните избори ќе го казнат Златко Марин, СДС и Зоран Заев. Граѓаните нема да дозволат расипничката политика на СДС и Заев да се преслика и во општина Аеродром.

Latest News

„Фejk политичар“ и „машка Рада“, вели Палевски за Апасиев

„Фејк политичар“ и „машка Рада“ - вака Љупчо Палевски го дефинираше пратеникот Димитар Апасиев, кој вчера ја пцуеше Шекеринска...

Додека граѓаните плаќаат поскапи сметки за струја, фирмите на Заеви нижат профити

Зоран Заев и СДСМ преку поскапената струја, која ќе ја плаќаат граѓаните, собираат свежи пари кои подоцна преку тендери треба да ги земат фирми...

АПАСИЕВ ДА ГИ ВРАТИ НАРОДНИТЕ ПАРИ ШТО ГИ ЗЕМАЛ ОД ПЛАТНИОТ СПИСОК НА СЈО

Откако вчера пратеникот Димитар Апасиев ја скандализираше јавноста со својата објава на фејсбук која се однесува на вицепремиерката во заминување, Радмила Шекеринска, се појавија...

Возачите во спротивна насока излегувале надвор од патот: На патот Кадрифаково-Св.Николе избегнати три сообpaќајни нecpeќи

Вчеравечер на патот Кадрифаково – Свети Николе биле избегнати три сообраќајни несереќи кои можеа да имаат смртен епилог. Како што велат очевидци, возачите...

Дознајте зошто Спенџарска не сака да се лаже самата себе

Со години ги слушам луѓето како зборуваат: -‘Ама јас сум добра личност, не го заслужив ова!’, истакна на својот Инстаграм профил познатата македонска водителка и...

More Articles Like This