ДEMАНТ: Асаф Адеми не поднел ocтавка

  • April 3, 2019
  • Коментари

Министерството за култура попладнево преку соопштение ги демантираше информациите објавени во одредени портали за ocтавка на министерот Асаф Адеми.

-Министерот Адеми без застој во работата ги извршува своите редовни работни обврски, а активностите на Министерството за култура се одвиваат според тековната динамика, наведуваат од ресорното Министерство.

Претходно «
Следно »