ДЕМОНСТРАНТИТЕ ПОРАЧАА: Македонија е на Македонците, да сум на место на политичарите би се yбилa!

  • January 9, 2019

Очигледен е револтот на демонстрантите кои излегоа денеска на протест пред Собранието против уставните измени. Жаклина Михајлова, која е писател, во анкета за медиумите порача дека Македонија е на Македонците.

-Не пасе народот трева. Сега е време да се обединиме. Нема слобода под туѓ јарем. Македонија е на Македонците. Да им покажеме на овие велепредавници дека Македонија е наша. Една свеќа запалете за Македонија. Оваа земја е како пиреј. Светот ни се смее нам. Не сум убедена дека лесно ќе поминат уставните измени. Да сум јас на нивно место (политичари), би се убила – рече таа.

Претходно «
Следно »