November 28, 2020, 3:53 am

Денеска неколку скопски општини ќе останат бeз струја

Поврзано

Дел од Центар денес без вода

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека денеска поради исклучување стара и поврзување нова водоводна мрежа од на ул....

И вечерва aepoзагадувањето далеку над дозволенaта гpaница

Вечерва не се дише во главниот град. Речиси сите мерни станици се во виолетовата зона, па аерозагадувањето е далеку...

Вpие од зapaзени во Скопје: Погледнете колку случаи има во вашата општина

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини...
- Advertisement -

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека на ден 22.10.2020 година ( четврток ) се планирани следните технички зафати во Градот Скопје:

-во периодот од 09:00-12:30 часот без електрична енергија ќе останат корисниците на дел од ул.Благоја Стефковски (потрошувачите позади училиштето Михајло Пупин. (општина Г.Баба); с.Горно Соње објектите во близина на црквата. (општина Сопиште).

-во периодот од 08:15:00-15:30 часот без електрична енергија ќе останат корисниците на дел од ул.Палмиро Тољати, ул.Палмиро Тољати од бр.114-140 и од 160-164. (општина Г.Баба)

-во периодот од 12:00-15:00 часот без електрична енергија ќе останат корисниците на дел од ул.Ванчо Мицков. (општина Карпош)

-во периодот од 09:00-11:00 часот без електрична енергија ќе останат корисниците на дел од ул.Палмиро Тољати згр.76 а и 78 б,градинката 25 мај на ул.Палмиро Тољати и потрошувачите во нивна близина, дел од ул.Палмиро Тољати. (општина Г.Баба)

-во периодот од 09:00-15:00 часот без електрична енергија ќе останат корисниците на дел од ул.Загребска(кај црквата св.Јован Крстител), продавничките пред заводот за вработување, црквата св.Јован Крстител и околните објекти. (општина Центар)

-во периодот од 09:00-12:00 часот без електрична енергија ќе останат корисниците од с.Маркова Сушица, каменоломот Беровиќ, Маркова Сушица Сковин, Живинарска Фарма, сите стопански и нестопански субјекти кои се напојуваат со ел.енергија од извод 5 од ТЦ 365/10 кw св.Трипун, каменолом Гама градба. (општина Студеничани)

-во периодот од 12:30-16:00 часот без електрична енергија ќе останат корисниците на дел од потрошувачите во с. Орман, ТС Техника, ТС Магенда, ТС НАТО, ТС Ударник. (општина Ѓ.Петров)

-во периодот од 09:00-16:00 часот без електрична енергија ќе останат корисниците на дел од с.Оризари. (општина Чучер-Сандево)

Latest News

Тасевски до Захариева: Вашето минато нема да го зaборават синовите и внуците на оние отceчени глави со кои сте се сликале како администратори

Актерот Сашо Тасевски ја потсети минитерката за надворешни работи на Бугарија Екатерина Захариева за злостортвата што ги правеле „администраторите“...

Дишеме отpoв: Енормно зaгадување во неколку градови во Македонија

Во главниот град и вечерва не се дише поради енормното аерозагадување. Мерната станица во Ново Лисиче повторно покажува највисоки вредности, дури 435 ПМ 10...

Доктор од Охрид пoчинa од ковид-19

Во шеесеттата година од животот, по кратко боледување како последица на Ковид 19, денеска во Скопје, почина познатиот доктор-специјалист, ортопедски хирург и сестран уметник,...

Лекари kpaделе оpгани од мpтви пациенти во Кина

Шест лица, од кои повеќето лекари, се уапсени во Кина поради кражба на органи на починати пациенти, јавија локалните медиуми. Криминалната група ги лажела семејствата...

Владата дeмaнтиpa дека Заев се договорил со Бугарија

Владата на Северна Македонија остро реагира на текстот објавен на вашиот портал со наслов "Зоран Заев ги прифатил сите барања на Бугарија, следува потпишување...

More Articles Like This