September 29, 2020, 5:39 pm

Денеска некој ќе сака да ве oмaлoвaжи за да се издигнe ceбecи

Поврзано

Дневен хороскоп

ОВЕН Не се откажувате од своите идеи дури кога и колегите даваат објективни забелешки. Имате нагласена потреба за љубов и...

Дневен xopockoп за недела (27. септември 2020)

ОВЕН Работа: Пробувате да не размислувате за работа. Недела е ден за одмор. - Реклама - Љубов: Уживате во времето минато со...

Дневен хороскоп за петок (25. септември 2020)

ОВЕН Работа: Полека ги завршувате обврските за оваа недела, и се радувате на престојниот викенд. Љубов: Сте испланирале викендот да го...
- Advertisement -

Овен
Денес ќе немате проблем со искажување на вашето мислење, но внимавајте да не навредите некого. На работното место ќе немате воопшто слободно време и целиот ден ќе бидете преплавен со обврски. На емотивно поле премногу се фокусирате на неважните работи. Со ова само си го нарушувате мирот во љубовната врска.

Бик
Треба да го искористите секој можен начин за да дојдете до задоволство. Енергични сте и си ја сакате слободата. Немате комплекси и пример сте за другите. Немој да се изненадите од некои чудни потези на луѓето, очекувајте сè. За да ја задржите хармонијата во врската мора да почнете да правите компромиси и да почитувате.

Близнаци
Многу е подобро да ја следите вашата интуиција отколку советите на луѓе кои малку ги познавате. Денес некој ќе се обиде да ги омаловажи вашите способности за да се издигне себеси. Не му дозволувајте. Вие сте личност која знае што сака. Останете фокусирани на вашите цели, без разлика што мисли околината за нив. Силни сте.

Рак
На професионално поле, не треба да се грижите , зашто работите за вас се одвиваат добро. Занимавајте се со ситни финансиски анализи. Партнерот би можел да биде малку повреден од ваш ненадеен испад. Затоа, контролирајте се за да не го нарушите солидниот однос. Не грижете се за туѓите проблеми, решете ги вашите.

Лав
Веројатно се чувствувате осамено и несигурно. Пробајте да ги игнорирате сите тие чувства и мислете позитивно. На вашите пријатели можеби им е здодевно како што ви е вам, па затоа побарајте ги и поминете прекрасен ден заедно. Ќе сфатите дека најважен во животот ви е личниот простор и дека не сакате никој да го загрозува.

Девица
Немојте да им се спротивставувате на пријателите, нивните коментари се најдобронамерни. За подобро расположение, релаксирајте се и посветете си време на самите себе. Уживајте во позитивните резултати кои ги постигнавте во последниот период. Имате моќ да ги заведете и најнеромантичните личности.

Вага
Непријатните моменти во животот не умеете да ги гледате од поинаква перспектива од онаа реалната. Поседувате доволно сила и одлучност самите да се извлечете од песимистичкото расположение. Кога ќе почувствувате дека ве обзема црнилото концентрирајте се на љубовта, работата што ве исполнува и блиските пријатели.

Скорпија
Сериозноста и професионализмот треба да бидат ваши главни одлики денес. Внимавајте на секој збор што ќе го кажете, затоа што голема е веројатноста некоја ваша забелешка да повреди некого, иако тоа нема да ви биде намерата. Бидете цврсти кога станува збор за тоа што сакате во врската. Викнете, имате право!

Стрелец
Се менувате и подобрувате во љубовниот однос и партнерот ќе го забележи тоа. Сакате љубов за каква се пишуваат романи. Ќе владее убава и пријатна атмосфера каде и да се појавите. Динамични сте и со одлична ментална енергија, продолжете со тоа темпо. Ќе успеете да останете отпорни на негативните коментари.

Јарец
На професионално поле, други ќе ве прашаат за ваше мислење за одредена тема, но вие она што го мислите кажете го дипломатски, а не директно. На емотивно поле, многу ќе се трудите да бидете љубезни и нежни кон партнерот. На тој начин ќе ја средите напнатоста во вашиот однос. Обидете се да најдете компромис.

Водолија
Ве очекува кавга со партнерот поради некој ваш пријател. Објаснете му на партнерот колку ви значат вашите пријатели, па можеби така ќе успеете да ја смирите ситуацијата. Работите кои се бараат од вас да ги завршите, не оставајте ги за утре. Ќе остварите контакти со интересни луѓе. Ќе инвестирате во нешто сериозно.

Риби
На некого ќе му подвикнете да се опамети, иако тоа би можело да се примени и на вас. На емотивно поле, тешко дека би можеле да се ставите во положбата на другата страна. Ќе се чувствувате фрустрирано, зашто ќе недостастува разбирање. Некоја внатрешна нервоза тлее во вас и мора да се ослободите од неа.

Latest News

Само во „Аџибадем Систина“: За прв пат во Македонија нов ПЕТ/КТ Discovery IQ апарат

ПЕТ Центарот во „Аџибадем Систина“ располага со ПЕТ/КТ Discovery IQ апарат. Нова најсовремена ПЕТ/КТ камера од производителот GE. ...

Димитров со „европска“ маска

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров и хрватската амбасадорка во земјава, Нивес Тигањ денеска оствариле средба на која ги разгледале можностите за проширување...

Демант од Турција: Турските власти нeгиpaат дека собориле ерменски вoeн авион

Претставникот на турскиот претседател, Фахретин Алтун денес нeгираше дека турскиот ловец го соборил авионот на ерменските воздухопловни сили во воздушниот простор на таа земја. Азербејџанското...

Лукашенко и неговиот син на црната листа на Велика Британија

Велика Британија воведе caнкции за белорускиот претседател Александар Лукашенко, неговиот син и уште шест високи владини функционери, по спopните претседателски избори и cyзбивањето на...

Државниот завод за ревизија потврди: Oбвинителите од СЈО си исплатиле 282.896 илјади денари повеќе од предвиденото

Државниот завод за ревизија констатирал дека во Специјалното јавно oбвинитeлство износот на исплатените додатоци за 2015 година го надминува износот на исплатените средства за...

More Articles Like This