Денеска нè очекува облачно време со повремен дожд и ветер

  • March 2, 2019
  • Коментари

Времето денеска ќе биде променливо облачно со услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.è

Утринската температура ќе се движи од 1 до 5 степени, а дневната температура од 6 до 17 степени. Во Скопје ќе биде облачно со услови за слаб локален дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

 

Утринската температура ќе достигне до 4, а дневната температура до 13 степени.

Од понеделник повторно ќе преовладува стабилно и потопло време со слаб до умерен југозападен ветер.

Претходно «
Следно »