Денеска сончево со умерена облачност

  • November 11, 2019
  • Коментари

Денеска времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, по одделни котлини со појава на утринска магла.

Дневните температури ќедостигнат во Скопје 18 Целзиусови степени,Маврово 11, Охрид 16, Битола 17, Кавадарци 19, Крива Паланка 17, Берово 16, Дојран 21…

Утре времето ќе биде променливо облачно, кон крајот на денот со врнежи од дожд, на места пообилни. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од југоисточен правец. Дневните температури ќе се движат од 15 до 20 степени.

Претходно «
Следно »