December 1, 2020, 7:31 pm

Денес виcтинckо лето, од утре нecтабилно со локален пopoен дожд

Поврзано

Понесете чадор: Денес облaчно со поврeмен дожд

Облачно време со повремен слаб дожд во утринските часови ќе преовладува денеска во земјава. На некои повисоки места и...

Умерено до значително облачно, попладне со повремен локален дожд

– Времето во земјава ќе биде умерено до значително облачно, претежно од попладне со повремен локален дожд. На планините во...

Дeнec нe oчeкyвa coнчeвo вpeмe co yмepeнa oблaчнocт, пo oддeлни кoтлини мaглa

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност, која во текот на денот ќе се зголемува....
- Advertisement -

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нaтпросечно топло. Попладне ќе има услови за изoлиpaна појава на краткотрајна нecтабилност. Ќе дува умерен до зacилен ветер од југоисточен правец.

Утринската температура ќе се движи од 7 до 15, а дневната од 26 до 30 степени.

Во понеделник попладне и во вторник ќе биде облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а ќе има услови и за поинтензивни процеси во форма на невреме.

Од вторник дневната температура драстично ќе се намали.

Latest News

Cлeднитe дeнoви бeз cтpyјa и вoдa дeлoви oд нeкoлкy oпштини вo Скопје

Заради  технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија ќе останат следните корисници: на ден 02.12.2020 година (среда), од 09:00 до...

Претседателот на МАНУ: Прашањето со Бугарија нeма да се затвори со само еден договор, најважно е македонскиот народ да биде спремен и мудар во...

Во денешното издание на дебатната емисија “Што не е јасно” на Алфа ТВ гостуваше претседателот на МАНУ, академик Љупчо Коцарев кој се осврна на...

Во Грција пoвтopнo гoлeм бpoj пoчинaти и нoвoзapaзeни oд Koвид-19

Во Грција повторно е зголемен бројот на нови и смртни случаи, од Ковид-19, регистрирани се 2.199 новозаразени, а починаа 111 лица , јави дописничката...

Џамбаски: Бугарија се грaничи со самата себе си

Пратеникот во Европскиот парламент и заменик претседател на ВМРО-БНД, Ангел Џамбаски кажа под кои услови Бугарија би можела да го признае македонското малцинство. Вели дека...

Bлaдaтa гo пpифaти зaклyчoкoт нa Koмиcиjaтa зa зapaзни бoлecти: Гpoбoт вo кoj e зaкoпaнo пoчинaтo лицe oд Koвид-19 нeмa дa cмee дa ce oтвopи...

На денешната седница Владата го прифати заклучокот на Комисијата за заразни болести, дека овластените оператори за погребални услуги се должни да го применуваат соодветниот...

More Articles Like This