December 5, 2021, 8:19 am

Денес и утре поројни дождови, од вторник повтopно пekoлни температури

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Времето до крајот на денов ќе биде променливо облачно, на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално се можни поинтензивни процеси со пообилен дожд за кратко време и појава на град. Постепено стабилизирање на времето ќе има во вечерните и ноќните часови, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Околу пладне ќе има услови за изолирана појава на нестабилност со краткотраен дожд и грмежи. Минималната температура ќе биде во интервал од 13 до 20, а максималната од 28 до 36 степени. УВ индексот ќе биде 8.

Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Минималната температура ќе се спушти до 17, а максималната ќе достигне 33 степени.

Од вторник до петок следува период на стабилно и многу топло време, информира УХМР

Latest News

Алтернатива ќе добие 47 раководни функции меѓу кои вицепремиер, двајца министри, двајца заменици министри, МЕПСО…

На средбата што се одржа вечерва со раководството на партијата, Алтернатива во договор со своите членови одлучи да се...

More Articles Like This