September 19, 2020, 3:36 pm

Денес не очекува облачно време со сончеви периоди, попладне дожд и ветер

Поврзано

Дeнec нe oчeкyвa coнчeвo вpeмe, пoплaднe лoкaлeн дoжд

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец....

Од утре промена на времето, не очекуваат пopојни дождови

За утре попладне и за петок метеоролозите најавуваат промена на времето со локален порoен дожд и грмежи во јужните...

Време: Сончево до 34 степени

Времето во македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од...
- Advertisement -

Променливо облачно време со сончеви периоди ќе преовладува денеска во земјава. На места, особено попладне се очекува нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално ќе има и невреме.

Минималната температура ќе се движи од 12 до 20, а максималната д 23 до 30 степени. УВ ќе биде 6.

Во Скопје слично време со минимална температура до 17 и максимална до 26 степени.

Променливото време ќе се задржи до недела. Синоптичарите најавуваат пороен дожд, и грмежи и локално невреме со засилен ветер и изолирана појава на град.

Веќе од понеделник се очекува стабилизирање на времето со пораст на дневните температури.

Latest News

Девојка физичко нападната во Скопје

Вчера во 16.50 часот во СВР Скопје, В.М.(29) од Скопје пријавила дека во 16.15 часот на ул.„Никола Киров Мајски“...

ПОЛУВРЕМЕ ВО ПМФЛ: МАКЕДОНИЈА ЃП ИМА ПРЕДНОСТ ОД 2:1 НАД ВАРДАР, БЕЗ ГОЛОВИ ВО МАЏАРИ

Македонија ЃП со двата гола на Калид, има водство од 2:1 над Вардар на полувремето на дуелот во Ѓорче Петров. Уште во 2. минута Калид...

ВИДЕО: Ова се случува само во Романија – Хрват си даде ефектен автогол

Романската фудбалска лига често нуди комични сцени, каде може да се види сè. Сега, фудбалер на Астра си даде неверојатен автогол во поразот од...

Жерновски си го оддржа зборот: Полицијата го уапси светиниколчанецот што уб иваше животни

СВР Штип – ОВР Свети Николе ќе поднесе кривична пријава против М.Е. од с.Ерџелија, Свети Николе, поради сомнение за сторено кривично дело „мачење животни”,...

ВИДЕО: Полиција околу зградата во која живее Гордана Јанкулоска, се проверува секое возило

Околу зградата во која живее екс министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, има зголемено просуство на полиција. Се вршат патроли, се проверува секое возило кое...

More Articles Like This