Денес не очекува сончево време со зacилeн ветер, од петок дожд

Поврзано

Coнчeвo и тoплo дo 22 cтeпeни, oд yтpe влaжeн бpaн co o6илни вpнeжи

Променливо облачно време со сончеви периоди ќе преовладува денеска во земјава. Почести сончеви периоди ќе има во источните делови....

Пpoгнoзa нa УХМР: Oд пeтoк пoвтopнo дoжд, нo пoтoплo

Уште утре утринските температури на места ќе се спуштат до околу нула степени, а дневните и понатаму ќе бидат...

Coнчeвo вpeмe co cлaб вeтep, oд yтpe нoв влaжeн бpaн co oбилни вpнeжи

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Утрото ќе биде свежо. Во текот на денот на...
- Advertisement -

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер, претежно од северозападен и западен правец. Вдолж Повардарието повремено повторно ќе се засилува.

Утринската температура ќе се движи од 11 до 21, а дневната од 29 до 36 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 9.

Во Скопје сончево со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе спушти до 16, а дневната ќе достигне 33 степени.

Во следните денови ќе се задржи претежно сончево и топло време, освен во петок попладне и во сабота, кога ќе има појава на нестабилна облачност со локален дожд и грмежи.

Latest News

Сeрија зeмјотреси во Грција нaјсилниот 4,1 степен

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала вечерва ја потресе Грција, јавуваат локалните медиуми. Според порталот „Flash.gr“, Обединетата...

More Articles Like This