Денес не очекува сончево време со мала облачност и температура до 35 степени

Поврзано

Coнчeвo и тoплo дo 22 cтeпeни, oд yтpe влaжeн бpaн co o6илни вpнeжи

Променливо облачно време со сончеви периоди ќе преовладува денеска во земјава. Почести сончеви периоди ќе има во источните делови....

Пpoгнoзa нa УХМР: Oд пeтoк пoвтopнo дoжд, нo пoтoплo

Уште утре утринските температури на места ќе се спуштат до околу нула степени, а дневните и понатаму ќе бидат...

Coнчeвo вpeмe co cлaб вeтep, oд yтpe нoв влaжeн бpaн co oбилни вpнeжи

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Утрото ќе биде свежо. Во текот на денот на...
- Advertisement -

Времето ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер. УВ индексот ќе биде 9, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринската температура ќе се движи од 9 до 20 степени, а дневната од 24 до 35 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала облачност и утринска температура до 15 степени, а дневна до 32 степени.

Latest News

Сeрија зeмјотреси во Грција нaјсилниот 4,1 степен

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала вечерва ја потресе Грција, јавуваат локалните медиуми. Според порталот „Flash.gr“, Обединетата...

More Articles Like This