Денес не очекува сончево и топло време до 37 степени, попладне дожд и гpмeжи

Поврзано

Coнчeвo и тoплo дo 22 cтeпeни, oд yтpe влaжeн бpaн co o6илни вpнeжи

Променливо облачно време со сончеви периоди ќе преовладува денеска во земјава. Почести сончеви периоди ќе има во источните делови....

Пpoгнoзa нa УХМР: Oд пeтoк пoвтopнo дoжд, нo пoтoплo

Уште утре утринските температури на места ќе се спуштат до околу нула степени, а дневните и понатаму ќе бидат...

Coнчeвo вpeмe co cлaб вeтep, oд yтpe нoв влaжeн бpaн co oбилни вpнeжи

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Утрото ќе биде свежо. Во текот на денот на...
- Advertisement -

Времето во земјава ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Во попладневните часови ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.

Утринската температура ќе се движи од 13 до 23, а дневната од 30 до 37 степени.

УВ-индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Попладне ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Утринската температура ќе спушти до 19, а дневната ќе достигне 36 степени.

За време на викендот во попладневните часови ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во сабота на места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме. Од понеделник следува период на сончево време со пораст на температурите.

Latest News

Сeрија зeмјотреси во Грција нaјсилниот 4,1 степен

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала вечерва ја потресе Грција, јавуваат локалните медиуми. Според порталот „Flash.gr“, Обединетата...

More Articles Like This