October 24, 2021, 8:36 am

Денес не очекува сoнчeвo и тoплo вpeмe, oд yтpe нajaвeни вpнeжи

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Преку ноќта кон вторник, претежно во планинските подрачја ќе има услови за краткотраен дожд.

Утринската температура ќе се движи од шест до 14, а дневната температура од 25 до 33 степени.

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Утринската температура ќе достигне до седум степени, а дневната температура до 31 степени.

Од вторник ќе преовладува претежно облачно со нешто повисоки утрински температури, а дневните температури значително ќе опаднат. Врнежите ќе започнат како послаби во ноќта кон вторник и ќе биде врнежливо со поинтензивни врнежи во западните делови кои во вторник понекаде ќе бидат проследени со повремени грмежи и заилен ветер.

Latest News

Pacтe бpojoт нa гpaѓaни вakциниpaни co тpeтa дoзa пpoтив Koвид-19

Бројот на граѓани кои примиле трета доза против Ковид-19 е во постојан раст. Статистичките податоци на здравствените власти во...

More Articles Like This